Celý svet netrpezlivo čaká na príchod hernej konzoly PlayStation 5. Japonská spoločnosť Sony sľubuje markantne lepší výkon, podstatne pokročilejšiu grafiku, spätnú kompatibilitu a množstvo moderných technologických vymožeností. Čo sa však týka samotného vizuálneho či konštrukčného prevedenia piatej generácie, príliš veľa detailov nepoznáme.

Vieme v podstate iba to, čo nám stihli do dnešných dní odhaliť úniky. V technologických kuloároch už dlhší čas koluje podoba PlayStation 5, ktorá nesie takzvaný V dizajn (render vyššie). Spočiatku sme si mysleli, že sa pozeráme na jeden z ranných prototypov, no postupom času vysvitlo, že ide o dôkladne zamaskovanú devkit verziu pre vývojárov hier.

Únik ikonky z oficiálneho webu

Príliš dlho však netrvalo a veci sa medzičasom tak trošku zmenili. Na Reddite bola totiž zverejnená fotografia obrazovky, kde je zachytená oficiálna webová stránka hernej konzoly. Nič by na nej nebolo zaujímavé, ak by na nej nebola malá ikonka s textom PS5, ktorá onedlho nadobro zmizla. Práve vďaka nej môžeme teraz povedať, že kontroverzný dizajn nie je až tak ďaleko od reality.

Ako je teda príležitosť vidieť na zábere nižšie, ikonku tvorí herný ovládač vrátane zariadenia, ktoré pripomína devkit PlayStation 5. Obe podoby spája otočené písmenko V, pričom to má z pohľadu rímskych číslic reprezentovať poradové číslo novej generácie.

Ikonka PS5 na oficiálnej web stránke konzoly (zdroj: reddit.com)
Zobraziť celú galériu (1)
Ikonka PS5 na oficiálnej web stránke konzoly (zdroj: reddit.com)

Problémom tu ale je, že uniknutý V dizajn fanúšikom konzoly príliš nevonia. Mohutné chladiace otvory či nezvyčajné krivky vytvorili nemalú vlnu kontroverzie a rozvírili internetové debaty, kde padli otázky, či si v Sony robia srandu alebo to myslia úplne vážne.

Nenechaj si ujsť
Veľká téma: Toto je všetko, čo potrebuješ vedieť o Xbox Series X

Takmer všetky predchádzajúce devkity PlayStation vyzerali odlišne od toho, čo nakoniec prišlo na pulty obchodov so spotrebnou elektronikou. Aj to je dôvod, prečo kontroverzný V dizajn mnohí z fanúšikov nepovažujú za súčasť finálnej verzie konzoly.

Posledný únik z komunitného webu Reddit dáva však najavo, že tomu tak byť nemusí. Otázna zostáva už iba jeho dôveryhodnosť, preto ho stále treba brať s určitou rezervou.

Príde koncom roka 2020

Konzola PlayStation 5 bude k dispozícii koncom roka 2020. Ako píše web VGR, vedenie Sony ešte dávnejšie prezradilo, že novinku môžeme očakávať niekedy pred nadchádzajúcimi vianočnými sviatkami. Túto informáciu nájdete aj na nedávno spustenej web stránke produktu. K oficiálnemu predstaveniu by mohlo dôjsť už niekedy počas najbližších týždňov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP