Spoločnosť Sony na konferencii CES 2020 ukázala koncept svojho elektromobilu Vision-S. Ten má predovšetkým ukázať možnosti, ktoré je schopné Sony priniesť do automobilového priemyslu, píše portál Electrek.

Sony na tomto vozidle spolupracuje aj s ďalšími spoločnosťami, ako napríklad Magna, Bosch, Nvidia, Qualcomm či mnohými inými významnými technologickými hráčmi. Aj vďaka týmto spoluprácam je Vision-S uvádzaný ako vysokoautonómne elektrické vozidlo, informuje portál Motor1. Svojim vzhľadom sa podľa nich podobá na Porsche Taycan či Lucid Air.

Koncept Vision-S je osadený až 33 senzormi, ktorými Sony demonštruje svoje riešenia pre autonómne vozidlá. Dominantným prvkom v interiéri je široký panel obrazoviek tiahnúci sa po celej palubnej doske. Ten dopĺňajú dve obrazovky pre pasažierov vzadu, ktoré sú namontované na hlavových opierkach predných sedadiel.

Spolu s 360 stupňovou technológiou zvuku majú tieto obrazovky tvoriť akési „centrum zábavy“ vo vozidle. Ďalšou kľúčovou vlastnosťou prototypu Vision-S má byť prispôsobiteľnosť a konektivita. K vozidlu je teda možné pristupovať pomocou smartfónu, dostupné sú bezdrôtové aktualizácie softvéru a samotný infotainment by mal byť detailne upraviteľný podľa individuálnych predstáv každého vodiča.

Vision-S je okrem týchto zaujímavých technológií celkom svižný športiak. Pohonnú jednotku tvorí dvojica 200 kW motorov (celkový výkon 536 koní), ktorá dokáže zrýchliť elektromobil z 0 na 100 km/h za 4,8 sekundy. Maximálna rýchlosť je podľa výrobcu stanovená na 240 km/h. Žiaľ, o cene a dostupnosti elektromobilu Vision-S japonská spoločnosť nič neprezradila. Otázne dokonca je, či sa tento koncept vôbec niekedy dostane do sériovej výroby.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie informácie zo sveta technológií

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Elektromobilita