Spoločnosť Sony na konferencii CES 2020 ukázala koncept svojho elektromobilu Vision-S. Ten má predovšetkým ukázať možnosti, ktoré je schopné Sony priniesť do automobilového priemyslu, píše portál Electrek.

Sony na tomto vozidle spolupracuje aj s ďalšími spoločnosťami, ako napríklad Magna, Bosch, Nvidia, Qualcomm či mnohými inými významnými technologickými hráčmi. Aj vďaka týmto spoluprácam je Vision-S uvádzaný ako vysokoautonómne elektrické vozidlo, informuje portál Motor1. Svojim vzhľadom sa podľa nich podobá na Porsche Taycan či Lucid Air.

Koncept Vision-S je osadený až 33 senzormi, ktorými Sony demonštruje svoje riešenia pre autonómne vozidlá. Dominantným prvkom v interiéri je široký panel obrazoviek tiahnúci sa po celej palubnej doske. Ten dopĺňajú dve obrazovky pre pasažierov vzadu, ktoré sú namontované na hlavových opierkach predných sedadiel.

Spolu s 360 stupňovou technológiou zvuku majú tieto obrazovky tvoriť akési „centrum zábavy“ vo vozidle. Ďalšou kľúčovou vlastnosťou prototypu Vision-S má byť prispôsobiteľnosť a konektivita. K vozidlu je teda možné pristupovať pomocou smartfónu, dostupné sú bezdrôtové aktualizácie softvéru a samotný infotainment by mal byť detailne upraviteľný podľa individuálnych predstáv každého vodiča.

Vision-S je okrem týchto zaujímavých technológií celkom svižný športiak. Pohonnú jednotku tvorí dvojica 200 kW motorov (celkový výkon 536 koní), ktorá dokáže zrýchliť elektromobil z 0 na 100 km/h za 4,8 sekundy. Maximálna rýchlosť je podľa výrobcu stanovená na 240 km/h. Žiaľ, o cene a dostupnosti elektromobilu Vision-S japonská spoločnosť nič neprezradila. Otázne dokonca je, či sa tento koncept vôbec niekedy dostane do sériovej výroby.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom