Sú populárne, sú sledované, napriek tomu ich už čoskoro čaká ukončenie. Vybrali sme sedem najlepších seriálov súčasnosti, ktoré sa v tomto roku dočkajú svojej poslednej série.

Money Heist

Najsledovanejší cudzojazyčný seriál na Netflixe tento rok mieri do svojho finále, a to aj napriek tomu, že pôvodné indície naznačovali najmenej dve ďalšie série. O to prekvapivejšia bola informácia, že pripravovaná piata séria bude pre seriál zároveň poslednou. Ako dôvod ukončenia tvorcovia uviedli, že po predstavení novej dejovej línie a pláne na krádež španielskych národných rezerv zlata, mali od začiatku v pláne skončiť piatou sériou, a to bez ohľadu na ošiaľ, ktorý Money Heist vo svete spôsobil.

Netflix si je však obrovskej popularity španielskeho seriálového klenotu dobre vedomý a jeho showrunner, Alex Pina, sa v rozhovore pre OprahMag nechal počuť, že v budúcnosti by sme sa mohli dočkať nepriamych seriálových nasledovníkov vo forme spin-offov. Každá z hlavných postáv si totiž podľa neho vybudovala silné a jedinečné identity, ktoré sú špecifické predovšetkým v tom, že títo hrdinovia nikdy nie sú čiernobieli. Informácie o nich nateraz streamovacia služba drží v tajnosti, boli by sme však nemilo zaskočení, ak by sa zlodejské univerzum nerozrástlo o žiadnych ďalšie projekty.

Dead to Me

Do kategórie končiacich hitov patrí aj čierna komédia Dead to Me, ktorá sa v máji minulého roka dočkala druhej série. Seriál v hlavnej úlohe so známou tvárou Hollywoodu, Christinou Applegate, a jej sympatickou parťáčkou Lindou Cardellini, sleduje kamarátstvo dvoch rozdielnych žien, ktorých cesty sa spojili za smutných okolností a vďaka svojskému prístupu sa s nimi snažia vyrovnať.

Seriálová dramédia výborne pracuje s čiernym humorom, ktorý prelína s tragikomickými situáciami, vďaka čomu sa predovšetkým v Spojených štátov z Dead to Me vykľul nečakaný hit. Premiéra tretej série je naplánovaná na tento rok, na rozdiel od väčšiny seriálov na zozname nebude rozdelená na dve časti. Fanúšikovia si tak budú môcť naraz vychutnať všetkých 10 pripravovaných epizód.

Ozark

O pár mesiacov sa skončia aj útrapy Martyho Byrda s rodinou, ktorý v seriáli Ozark perie špinavé peniaze pre nebezpečný drogový kartel. Udalosti poslednej série, ktorá sa na Netflixe objavila na konci minulého marca, naplno ukázali, s kým majú hlavné postavy skutočne dočinenia. Príbeh navyše smeruje k ďalšiemu otvorenému konfliktu, finále Ozark by tak mohlo patriť k najlepším seriálovým udalostiam tohto roka.

Posledná štvrtá séria bude rozdelená na dve časti, každá bude pozostávať zo siedmych epizód, obsahovo teda bude oproti predchodcom o štyri epizódy rozsiahlejšia. O kvalitách obľúbenej dramatickej série svedčí aj celkovo 32 nominácií na ceny Emmy, pričom predstaviteľ Martyho Byrda, herec Jason Bateman, bol za vynikajúci výkon nominovaný aj na dvojicu prestížnych Zlatých glóbusov.

Lost in Space

Jeden z najlepších sci-fi seriálov súčasnosti sa čoskoro dočká poslednej tretej série. Príbeh o rodine, ktorá sa pri ceste na novú planétu ocitla v neznámom kúte vesmíru a spriatelila s robotom s umelou inteligenciou, mal podľa tvorcov od začiatkov jasne nastavenú dejovú líniu, koniec preto neprichádza ako prekvapenie a tešiť sa môžeme na plnohodnotný záver rodinného vesmírneho dobrodružstva.

Práve silný dôraz na rodinu je jedným z ústredných motívov končiacej novinky, zároveň však aj najviac kritizovaným, keďže sociálna dráma je častokrát zobrazovaná na úkor zaujímavejších príbehových prvkov. Po technickej stránke naopak ide o bezchybnú záležitosť a po zrušenom Away či Altered Carbon seriálový sci-fi svet prichádza o ďalší výborný kúsok. Nie bezchybný, ale s potenciálom zabaviť určite.

Better Call Saul

Aj keď sa na tento rok skončí viacero známych seriálov, žiadny nám nebude chýbať tak veľmi ako Better Call Saul. Prequel k excelentnému Breaking Bad sa stanici AMC mnohonásobne vyplatil, o vysokých kvalitách štyroch odvysielaných sérií jasne hovorí aj 23 nominácií na Emmy či trojica nominácií na Zlaté glóbusy. ‚S’all good, man‘ si teda z pier večne usmiateho právnika Jimmyho v priebehu roka vypočujeme poslednýkrát.

Záver predchádzajúcej série nechal otvorených viacero línií, ktorým dominuje predovšetkým vojna medzi Lalom Salamancom a jeho drogovým náprotivkom Gusom Fringom. Mimoriadne zaujímavo sa tiež javí postava Jimmyho manželky Kim Wexler, ktorá si v podaní herečky Rhea Seehorn v konkurencii silných postáv na seba poľahky kradne divácku pozornosť. Zabúdať nemôžeme ani na Mikea, Nacha Vargu, Howarda a samozrejme Jimmyho McGilla, očakávania od seriálového vyvrcholenia sú v tomto prípade jednoducho mimoriadne vysoké.

Lucifer

Seriálový Lucifer si už svojou reinkarnáciou prešiel, v roku 2018 ho totiž pôvodný vlastník práv, stanica Fox, po troch sériách ukončila. Šance sa chopil Netflix, ktorý dal populárnej kriminálke nový nádych a priviedol ju k ďalším pokračovaniam. Piata séria, rozdelená na dve 8-epizódové časti, mala byť pôvodne poslednou, veľký divácky záujem však Netflix presvedčil k odklepnutiu poslednej šiestej série.

Tá bude na rozdiel od predchodcu pozostávať len z desiatich epizód, odvysielaná by podľa predbežných odhadov mala byť v druhej polovici tohto roka. Dátum sa však môže posunúť aj na rok 2022, keďže fanúšikovia stále čakajú na sprístupnenie zostávajúcich ôsmych epizód predchádzajúcej série.

BONUS: The Walking Dead

Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou. Seriálová zombie sága The Walking Dead po jedenástich rokoch a rovnakom počte sérií divákom konečne povie zbohom. Bez ohľadu na to, že posledné série po stránkach kvality čelili dramatickému úpadku, The Walking Dead v čase svojej najväčšej slávy bavil milióny divákov po celom svete, ktorí si nenechali ujsť žiadny zo smutných príbehov Ricka Grimesa a jeho vernej družiny. Spomenúť musíme aj Negana, jedného z najlepších seriálových záporákov v histórii, ktorý sa so svojou basebalkou Lucille objavil aj v notoricky známej videohre Mortal Kombat.

Technicky vzato sa príbeh The Walking Dead neskončí tento rok, ale až v roku 2022, keďže posledná jedenásta séria, pozostávajúca z 24 epizód, bude rozdelená na dve časti. Vlastne sa príbeh neskončí vôbec, keďže stanica má s populárnou zombie značkou plány na najbližších desať rokov dopredu. To potvrdzuje aj ďalší, v poradí už tretí spin-off, v ktorom sa objavia obľúbenci fanúšikov Daryl a Carol s očakávanou premiérou v roku 2023.

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP