Bezpečnosť v IT sektore je jednou z najdiskutovanejších a najdôležitejších tém súčasnosti. Prakticky všetci trávime s digitálnymi technológiami a v online svete čoraz viac času. Nebezpečenstvo tak môže hroziť z viacerých strán, či už pre jednotlivých používateľov, ale aj pre celé firmy. Preto sú presné informácie od odborníkov v tejto oblasti mimoriadne cenné. Skvelou správou je, že ich môžeš získať priamo na Slovensku.

Denne k nám prichádzajú nové správy o hackerských útokoch, pričom útočníci využívajú čoraz sofistikovanejšie nástroje a postupy. Práve takéto incidenty môžu mať za následok ohrozenie bezpečnosti nielen jednotlivcov, ale dokonca celého fungovania spoločností. V biznis sektore sú pritom IT technológie čoraz dôležitejšie a preto je nevyhnutné pre ich zabezpečenie držať tempo s vývojom a využívať tie najnovšie poznatky.

Skvelou správou je, že pre takéto informácie od skúsených odborníkov nemusíš cestovať do zahraničia. Dôkazom toho je blížiaca sa konferencia VeracompDay, kde svoje poznatky a skúsenosti zdieľajú špecialisti pohybujúci sa naprieč širokým spektrom oblastí IT bezpečnosti. Viac o spíkroch prezradila zástupkyňa spoločnosti Veracomp, Naďa Bogdányi:

„Na konferencii vystúpia slovenskí a českí odborníci z rôznych oblastí od Solution Architectov po Senior System Engineerov. Každí z nich pôsobí na IT trhu už dlhé roky, poniektorí začínali v korporátnych IT spoločnostiach a neskôr si otvorili svoje vlastné spoločnosti. Prezentovať budú aj odborníci z našej spoločnosti Veracomp.“

Na svoje si príde každý

Program počas celého dňa bude na konferencii mimoriadne pestrý. Tešiť sa môžeš na rôzne formy vzdelávania, vďaka čomu naberieš množstvo užitočných informácií.

„Zameriavame sa na rozvoj a podporu našich partnerov. Preto sme im dali možnosť prezentovať ich prípadové štúdie v doobednej časti. Vždy sa snažíme hľadať nové cesty, tak to je aj v tomto prípade.

Poobedný program je doslova plodný. Začíname živými ukážkami, pokračujeme hrou zameranú na DevOps a laboratóriom. V ňom si zúčastnení budú môcť odtestovať technológie na vlastnej koži,“ dopĺňa Naďa Bogdányi.

Ak teda tráviš na svojom smartfóne hodiny času a často využívaš pripojenie na verejných sieťach, tak by si mal vedieť, ako neprísť o svoje citlivé údaje. Nástrahy, ktoré na teba pri takomto pripojení číhajú, ale aj to, čo sa stane, keď otvoríš email s vírusom uvidíš v priamom prenose práve na tejto konferencii. Pokiaľ sa pohybuješ v oblasti bezpečnosti IT technológií, tešiť sa môžeš na ďalšie prípadové štúdie. V nich sa dozvieš napríklad, ako správne pristúpiť k zabezpečeniu medzinárodnej IT infraštruktúry, či o problémoch a nárokoch nasadzovania desktopových riešení.

Hneď vo viacerých prezentáciách uvidíš aj využívanie technológie Fortinet, teda lídra v oblasti bezpečnosti siete. Neoceniteľná je v tejto sfére prax. Praktické skúsenosti môžeš na konferencii získať vďaka dostupným laboratóriám, kde si otestuješ napríklad rôzne firewally či priamo technológiu od známej spoločnosti Huawei.

Veľký spestrením je možnosť zahrať si simuláciu vedenia firmy s princípmi DevOps. Tento systém kladie dôraz na skvalitnenie komunikácie a spolupráce vývojárskeho a prevádzkového tímu, čo môže byť kľúčom k vyriešeniu častého problému –  rýchlej aktualizácie softvéru. Program je teda veľmi pestrý a určite si prídeš na svoje:

„Konferencia je určená pre všetkých, ktorí chcú mať svoju sieť zabezpečenú spoľahlivými technológiami. Zistia ako sa jednotlivé technológie správajú, spolupracujú a prečo je potrebné mať svoju sieť a citlivé dáta v bezpečí,“ – Naďa Bogdányi.

Nepremeškaj šancu zlepšiť sa

Bezpečnosť v IT sektore a online svete je veľmi rýchlo sa rozvíjajúca oblasť, kde sú odborné informácie kľúčom k zabezpečeniu nielen osobných dát, ale aj celých firiem. Skvelú príležitosťou načerpať dôležité poznatky od špecialistov máš teraz aj u nás, priamo na Slovensku. VeracompDay je konferencia stvorená pre rozšírenie tvojho povedomia o bezpečnosti siete, ktorá sa odohrá 23. mája v Bratislave. Počet miest je ale obmedzený, takže sa s registráciou poponáhľaj. Viac informácií už získaš priamo na stránke podujatia VeracompDay.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Veracomp

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom