Ministerstvo financií po dlhých týždňoch od začiatku očkovacej lotérie začalo automaticky informovať vyžrebovaných výhercov o výhre. Matovičov rezort rozosiela ľuďom kľúčovú informáciu o výsledku losovania formou e-mailu, ktorý momentálne dostávajú spätne aj výhercovia vyžrebovaní pred niekoľkými týždňami. Takúto správu sme obdržali aj v našej redakcii.

Ministerstvo si dalo načas. Výhercom rozosiela prvé e-maily

Zoznam všetkých  výhercov v očkovacej lotérii poskytuje ministerstvo na svojom webe bytzdravyjevyhra.sk. K dnešnému dňu bolo vyžrebovaných už 48 130 ľudí. Výhru v lotérii si tak môže každý skontrolovať na stránke ministerstva alebo aj prostredníctvom alternatívnych webov od dobrovoľníkov. Stotisícová prémia sa žrebuje naživo v nedeľu v televízii na Jednotke, web bol ale doteraz jedinou možnosťou, ako zistiť, či si vyhral od 100 do 10 000 eur.

Snímka obrazovky/RTVS

O výhre teda štát výhercu najnovšie informuje aj prostredníctvom e-mailu, v ktorom uvádza:

„V mene Ministerstva financií SR Vám BLAHOŽELÁME. Boli ste vyžrebovaný v očkovacej prémii a získali ste peňažnú výhru. Výhru vám do 30 dní zašleme na bankový účet, ktorý ste uviedli pri registrácii. Ďakujeme, že nám pomáhate naplniť spoločný cieľ, a tým je zdravé Slovensko.“

Ako uvádza ministerstvo na svojej stránke, do 30 dní budú vyplatené peniaze len výhercovi, ktorý bol vyžrebovaný v očkovacej lotérii a získal výhru od 100 do 10 000 €. V prípade očkovacej prémie, v ktorej sa hrá až o 100 000 €, posiela ministerstvo peniaze do 60 dní od výhry.

NEPREHLIADNI
Slováci márne čakajú na SMS. Štát im bráni zapojiť sa do očkovacej lotérie, ako problém vyriešiť?

Vyššie výhry podliehajú zdaneniu

Samotná výhra bude na účet vyžrebovaného zaslaná už po zdanení. „Očkovacia prémia sa bude zdaňovať ako finančná výhra v bežnej súťaži. Očkovanému budú peniaze vyplácane po zdanení 19 % sadzbou. V prípade 100 eurových výhier táto podmienka neplatí. Výhra v hodnote menej ako 350 eur je oslobodená od dane,“ uviedlo MF SR.

TASR - Jaroslav Novák/Freepik

Súťaž o očkovaciu prémiu pritom prebieha každú nedeľu vo večernej relácii Byť zdravý je výhra na RTVS, ktorá si od augusta získala rekordnú sledovanosť. Kvôli tomu prekonala aj všetky ostatné programy komerčných televízií. Naposledy reláciu sledovalo 19. septembra 761-tisíc divákov. RTVS ale avizovala presunutie vysielacieho času, čím uvoľní hlavný vysielací čas vlastnému programu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú