Americká spoločnosť Apple predstavila okrem nových smart hodiniek Apple Watch Series 9 aj úplne nový iPhone 15, takmer presne rok od predstavenia posledného iPhone 14. Po predstavení tohto gadgetu a niekoľkých dôležitých novinike, vrátane ambicióznych klimatických cieľov, sa spoločnosť dostala k horúcej novinke medzi smartfónmi.

Nová vlajková loď

Prvou ohlásenou vážnou zmenou týkajúcou sa novej generácie smartfónov iPhone je ostrovček v hornej časti displeja, ktorý existuje kvôli prítomnosti prednej kamery a dostal u aj svoje využitie. Používateľovi teraz môže zobrazovať rôzne užitočné informácie podľa potreby. Klasický iPhone 15 poskytne displej s uhlopriečkou 6,1 palca, iPhone 15+ až 6,7 palca. Displej zároveň poskytne oveľa vyšší maximálny jas v prípade, že na displej svieti Slnko a to až do dvojnásobku v porovnaní s predošlou generáciou.

Apple

Aj v tomto prípade s Apple pochválil recyklovanými materiálmi, ako je napríklad hliník v obale, kobalt v batérií a množstvo ďalších. Aj iPhone 15 si prevažne zachováva dizajn svojich predchodcov a o žiadnu revolúciu z tohto hľadiska nejde. Nový iPhone 15 si tak zachováva elegantný dizajn, na ktorý si už väčšina zákazníkov zvykla.

Nový iPhone 15 stojí v 949 eur vo 128 GB verzii, 15+ začína na 1 099 eur. Najvyššia verzia iPhone 15 s kapacitou 512 GB dosahuje cenu 1 329 eur a 15+ až 1 479 eur.

Nová generácia si zachováva špičkovú kameru, ktorá prešla dodatočným vývojom a okrem iného poskytuje napríklad vylepšené snímanie farieb a rozlíšenie 48 MPx. Kamerový systém, ako je už dnes tradíciou, používa aj strojové učenia, teda nižšiu úroveň umelej inteligencie. Vylepšenia sa dočkal aj nočný mód.

Ako čip využíva iPhone 15 A16 Bionic, ktorý pomáha aj s kamerou a skladá sa zo 16-jadier. Poteší aj väčšia batéria, ktorá poskytne údajne celodennú výdrž. Očakávaného pokroku sa dostali aj satelitné služby.

Svet sa nakoniec dočkal aj normalizovaného konektoru USB-C, ktorý sa stal svetovým štandardom a v EÚ dokonca povinnosťou. Pomocu USB-C bude možné pripojiť aj slúchadlá AirPods, avšak len na ich nabíjanie. Okrem toho je však možné využiť aj bezdrôtové nabíjanie smartfónu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú