Huawei má zákaz obchodovania so spoločnosťami z USA, pre ktorý nemá dovolené využívať ich súčiastky. Ako by ovplyvnil tento zákaz Huawei P30 Pro, ak by sa mal vyrobiť po ňom?

Android Authority priniesol správy o práci portálu Nikkei, ktorý sa podujal rozobrať Huawei P30 Pro. Pohnútkami pre toto rozobratie boli veľmi dobré známe a medializované sankcie, ktoré na Huawei uvalila Trumpova administratíva. Tieto sankcie zakazujú Huawei obchodovať s americkými spoločnosťami a odoberať od nich akékoľvek produkty. Podľa zistení by Huawei v konečnom dôsledku nebol s modelom P30 Pro čo sa súčiastok týka na tom až tak zle.

Zobraziť celú galériu (0)
Screenshot/asia.nikkei.com

Po rozobratí smartfónu sa zistilo, že Huawei P30 Pro tvorí presne 1 631 súčiastok, z čoho presne 15 bolo vyrobených v USA. Celkovo tak tento počet tvorí 0,9 % všetkých súčastí smartfónu. Ich cena sa ale vyšplhala na 59,36 dolárov a tvorila tak 16,3 % z celkovej ceny súčiastok smartfónu, ktorá sa pohybovala na hranici 363,83 dolárov.

Medzi súčiastky z USA patril napríklad DRAM modul od Micronu, komunikačné polovodiče od Skyworks a Qorvo či ochranné sklo Gorilla Glass od spoločnosti Corning.

Zdroj: Android Authority

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom