Huawei má zákaz obchodovania so spoločnosťami z USA, pre ktorý nemá dovolené využívať ich súčiastky. Ako by ovplyvnil tento zákaz Huawei P30 Pro, ak by sa mal vyrobiť po ňom?

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

Android Authority priniesol správy o práci portálu Nikkei, ktorý sa podujal rozobrať Huawei P30 Pro. Pohnútkami pre toto rozobratie boli veľmi dobré známe a medializované sankcie, ktoré na Huawei uvalila Trumpova administratíva. Tieto sankcie zakazujú Huawei obchodovať s americkými spoločnosťami a odoberať od nich akékoľvek produkty. Podľa zistení by Huawei v konečnom dôsledku nebol s modelom P30 Pro čo sa súčiastok týka na tom až tak zle.

Zobraziť celú galériu (0)
Screenshot/asia.nikkei.com

Po rozobratí smartfónu sa zistilo, že Huawei P30 Pro tvorí presne 1 631 súčiastok, z čoho presne 15 bolo vyrobených v USA. Celkovo tak tento počet tvorí 0,9 % všetkých súčastí smartfónu. Ich cena sa ale vyšplhala na 59,36 dolárov a tvorila tak 16,3 % z celkovej ceny súčiastok smartfónu, ktorá sa pohybovala na hranici 363,83 dolárov.

Medzi súčiastky z USA patril napríklad DRAM modul od Micronu, komunikačné polovodiče od Skyworks a Qorvo či ochranné sklo Gorilla Glass od spoločnosti Corning.

Zdroj: Android Authority