Už začiatkom budúceho mesiaca sa fanúšikovia akcie a najslávanejšieho tajného agenta všetkých čias mali dočkať veľkolepej premiéry nového Jamesa Bonda. Milióny utratené na marketing i drahý reklamný spot v nedávnom Super-bowle však boli vyhodené do vzduchu. Premiéra filmu sa totiž odkladá, informuje Screenrant.

James Bond: No Time To Die patrí medzi najočakávanejšie filmy roka, premiéra naplánovaná na apríl sa však odkladá o sedem mesiacov, konkrétne na 12. novembra vo Veľkej Británii a 25. novembra v Spojených štátoch. Dátum premiéry v ostatných krajinách bude časom upresnený.

Dôvodom niekoľkomesačného odkladu premiéry je koronavírus, ktorý momentálne zúri vo svete. Čínske kiná sú buď uzavreté alebo zívajú prázdnotou, to isté pomaly začína platiť aj pre niektoré európske krajiny, v ktorých koronavírus v súčasnosti prepukol.

Vo Francúzsku podľa BBC napríklad platí zákaz zhromažďovania nad 5000 osôb, vo Švajčiarsku zákaz platí od 1000 osôb. Ešte prísnejšie opatrenia platia aj v Taliansku, nie je preto divu, že ľuďom sa do návštevy kina v podobnej atmosfére veľmi nechce.

To si dobre uvedomujú aj zástupcovia štúdia MGM, spoločne s tvorcami filmu, ktorí sa jednohlasne zhodli na odklade. O skutočnosti informovali na svojom Twitteri. Aj keď ide o mimoriadne drahý krok, odklad je pravdepodobne stále lacnejší, ako z čínskych kín nedostať absolútne nič. Predovšetkým, keď čínske tržby pre filmový priemysel predstavujú druhý najväčší trh na svete.

James Bond pritom zďaleka nemusí byť jediným titulom, ktorý bude kvôli koronavírusu odložený. Screenrant napríklad informuje o ďalších stomiliónových blockbusteroch, ktoré môžu kvôli gigantickým rozpočtom skončiť hlboko v červených číslach.

Mimoriadne náchylná na odklad je podľa filmového portálu predovšetkým dvojica snímok New Mutants a Black Widow, ktorých premiéry sú naplánované už na budúci mesiac, respektíve na začiatok mája. Odklad sa však môže dotknúť aj šialenej akčnej série Fast & Furious, ktorej deviaty diel sa má v kinách objaviť na konci mája.

Hollywood Reporter odhaduje, že filmový priemysel bude kvôli koronavírusu tento rok čeliť rekordným stratám. Konkrétne sa hovorí o sume 5 miliárd dolárov, aká veľká strata nakoniec bude záleží predovšetkým od toho, ako si svet s elimináciou koronavírusu poradí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú