Včerajší deň sa zapíše do dejín. Úspešný štart rakety Falcon Heavy znamená veľmi veľa a v blízkej budúcnosti sa ich dočkáme určite viac. Raketa má obrovský potenciál, čím ľudstvu otvorila dvere v cestovaní vesmírom. 

Po včerajšku sa každý aspoň na chvíľu zamyslel, aké by to bolo byť astronautom, prípadne raketovým inžinierom. Ako sa hovorí, nič nie je nemožné a možno sa to niekomu raz aj splní. Ak by si chcel vedieť, čo všetko takému štartu predchádza, máme pre teba skvelý tip na hru. Ide o jeden z najviac prepracovaných simulátorov a ocenil ho aj Elon Musk. Skalní fanúšici už určite vedia, že je reč o Kerbal Space Program.

Fantázií sa medze nekladú

Hra ťa posadí do sedadla raketového inžiniera, pilota aj astronauta. Na výber máš z viacerých módov – sandbox, kariéra a vedecký mód. Najzaujímavejším je práve kariéra, keď si plnením rôznych úloh odomykáš ďalšie možnosti v hre. Na začiatku má každý svoje vlastné vesmírne stredisko, ktoré postupne vylepšuje. No najzaujímavejšou časťou je určite stavba. Hra ponúka skutočne široké možnosti a postaviť dokážeš takmer čokoľvek.

Zobraziť celú galériu (8)
Kerbal Space Program

Znie to jednoducho, no realita je úplna iná. Hra je skutočne prepracovaná a nezabudlo sa na žiadny detail. Reálna fyzika, gravitácia, no aj technika poriadne potrápia tvoje mozgové závity. Všetko musí spolu pracovať a sedieť, inak skončí tvoj let výbuchom. Len výstup na zemský orbit ti zaberie pekných pár hodín. Na internete však nájdeš množstvo návodov ako na to, prípadne navštív aj oficiálne fórum, kde nájdeš zopár rád a tipov.

Zobraziť celú galériu (8)
Kerbal Space Program

Na začiatok môžeš využiť niekoľko pripravených modelov, s ktorými bezproblémov vyletíš do vesmíru. Na výber máš rakety, lietadlá, rovery a mnoho ďalšieho. Dlhšie výlety však poriadne naplánuj. Musíš využívať rôzny typy motorov, paliva, modulov, presne naplánovať manévre, takže je potrebná aj nejaká tá základná znalosť problematiky. Vo vesmíre môžeš dokonca ovládať posádku a voľne sa pohybovať po vesmíre.

kerbal space program
Zobraziť celú galériu (8)
Kerbal Space Program

Nenechaj si ujsť!
Novinky zo včerajšej misie Falcon Heavy. Kde je Starman a čo sa stalo s 3. stupňom rakety?

Dostupný je aj multiplayer a existuje dokonca server, kde hráči spoločne budujú vesmírnu stanicu. Do hry je môžné vložiť rôzny mody, ktoré ešte viac dokážu pridať na realite, prípadne zobraziť užitočné informácie. Možností je množstvo a je len na tebe a tvojej šikovnosti, kam ďaleko to dotiahneš. Rozhodne sa patrí dať do pozornosti YouTube kanál Marcus House, ktorý patrí medzi najlepších hráčov a vytvoril už niekoľko skvelých modelov, napríklad aj model rakety Falcon 9, ktorej prvý stupeň dokáže úspešne pristáť na Zemi.

Hra je k dispozícií na platforme Steam za cenu 39,99 €. Je to síce vyššia suma, no pri troche hľadania sa vieš dostať na zaujímavejšiu cifru. Napríklad na stránke G2A hru nájdeš už od 5,95 €. Kúpu sme otestovali a všetko prebehlo bez problémov. Do minúty od zaplatenia bol doručený digitálny kľúč, ktorým hru aktivuješ na Steame a bude zaradená do tvojej knižnice.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom