Kalkulačka na Windowse čoskoro pridá avizovanú funkcionalitu vykresľovania grafov. Zameriava sa na študentov a učiteľov a dostupná bude pre všetky systémy Windows 10 a 10 S už v priebehu leta.

Ešte v marci minulého roka sme priniesli informáciu, že softvérový inžinieri z Microsoftu pracujú na novej funkcionalite kalkulačky vo Windowse. Tá v tom čase prešla z uzavretej na otvorenú platformu a vyšlo najavo, že inžinieri sa snažili o implementáciu enginov tretích strán, ktoré by umožnili vykresľovanie grafov a priebehov funkcií. Kalkulačku odvtedy môžeš nájsť ako otvorenú platformu na GitHube.

Vykresľovanie grafov chce Microsoft v kalkulačke priniesť ešte pred začatím nového školského roka

Ako informuje portál Neowin, Windows kalkulačka od toho času prešla vývojom a spolu s režimom vykresľovania je aktuálne dostupná v zostave programu Microsoft Insider. Samotný Microsoft píše, že jej prechod do všetkých verzií Windowsu 10 a 10 S chce stihnúť ešte do konca augusta, respektíve pred začiatkom nového školského roka.

Zobraziť celú galériu (1)
Ako je možné vidieť na screenshote, režim vykresľovania grafov ponúka množstvo užitočných informácií o samotných priebehoch, ako sú maximá, minimá, perióda, parita a iné matematické vlastnosti funkcií. Zdroj: educationblog.microsoft

Túto funkcionalitu totižto orientuje na študentov a učiteľov. Funkcionalita vykresľovania grafov a priebehov funkcií je interaktívna a umožňuje ich analýzu za pomoci myši. Zároveň umožňuje meniť premenné funkcií a sledovať, ako ovplyvňujú samotné priebehy. Zdá sa, že táto vlastnosť poskytuje dostatočný prehľad o tom, ako fungujú rovnice.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom