banner-mi-pad-2
Dizajnovo prepracované, aj keď cenovo nie až tak dostupné tablety Microsoft Surface si získali veľa priaznivcov. V praxi ho však len tak u niekoho nenájdeme. Môže za to jeho zlá dostupnosť na medzinárodnom trhu, pričom táto situácia nahráva priamo do karát čínskym výrobcom.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Zatiaľ čo sa u nás v redakcii ohrieva tablet Vido W10 Elite, k slovu sa hlási aj spoločnosť Jumper, ktorá na trhu pôsobí tak trochu skryto od roku 1998. Ich čerstvo predstavené zariadenie Jumper EZpad 5SE sa teraz dostalo do predaja za cenu, ktorá určite každému vyrazí dych. E-shop Gearbest.com predáva najnovší tablet za neskutočných 165 €.

jumper-ezpad-5s-2

Kúpiť tablet Jumper EZpad 5SE za 165 €
4 GB RAM a 64 GB ROM

Hlavnou otázkou je, čo za túto cenu dostaneme? Odpoveďou je tablet s celokovovou konštrukciou a praktickým stojančekom vzadu. Svojou konektivitou by dokázal zahanbiť aj zariadenia o pár stoviek eur drahšie. K dispozícii máte konektor USB 3.0, USB 2.0, microUSB, miniHDMI, 3,5 mm audio jack, čítačku microSD kariet do 128 GB, piny pre dok a nabíjací jack.

jumper-ezpad-5s-3

Výkon zabezpečuje procesor Intel Atom Z8300, ktorý patrí medzi najrozšírenejší medzi čínskymi tabletmi a jedná sa tiež o najnižšiu konfiguráciu, ktorej 4 jadrá vystúpia na 1.44 GHz až 1,84 GHz. Operačná pamäť RAM dosahuje 4 GB, čo je dostatok pre plynulý beh operačného systému Windows 10. Ešte väčší luxus poskytuje interné úložisko, ktoré dosahuje kapacitu až 64 GB.

jumper-ezpad-5se-5

Nabíjanie 6 600 mAh batérie prebieha pri napätí 5 V a prúde 3 A. Výbavu uzatvára 10,6″ displej s rozlíšením FullHD a podporou dotykového pera, ktoré je súčasťou balenia. K tabletu je možné dokúpiť dok s klávesnicou pre pohodlné písanie. Cena doku ešte nie je stanovená. Aký máte názor na tento tablet? Podeľte sa s nami oň v komentároch pod článkom.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
75%
Chcem to
25%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Juraj Vasek
Som študent Gymnázia Viliama Paulinyho - Tótha v Martine. Venujem sa výrobe programov a webových stránok. Vlastnil som mobily ako iNew V3, Doogee DG550 a UMI Zero, Elephone P9000 a veľa ďalších. Aktuálne používam Xiaomi Mi5. V prípade akýchkoľvek otázok sa ma nebojte kontaktovať na [email protected]