Letné mesiace spravidla bývajú na hernú ponuku skúpe, to však nie je prípad tohtoročného júla, ktorý ponúkne viacero očakávaných titulov. Dominuje predovšetkým očakávaná samurajská exkluzivita na PlayStation 4 a kontroverzný minuloročný titul, ktorý sa dostáva na počítače. Tu je sedmička hier, na ktoré sa v novom mesiaci tešíme najviac.

Marvel’s Iron Man VR

Dátum vydania: 3. júl

Platforma: PlayStation VR

Jeden z naobľúbenejších superhrdinov z univerza Marvelu sa dočká vlastnej hry, ktorá bude vydaná exkluzívne pre virtuálnu realitu konzol PlayStation. Vývojári sľubujú zachovanie uštipačného humoru Tonyho Starka, hráč sa stretne aj s obľúbenou asistentkou Pepper, ktorá mu priblíži fungovanie hry.

Veľký dôraz bude Iron Man klásť na spoluprácu s pohybovými ovládačmi PlayStation Move, pomocou ktorých bude hráč ovládať repulzné trysky hlavného hrdinu a mieriť na nepriateľov. Bojovať sa bude predovšetkým vo vzduchu, grafické orgie, aké nám ponúkol nedávny Half-Life: Alyx však od Iron Mana nečakaj.

F1 2020 10

Dátum vydania: 10. júl

Platforma: PC, PS4, Xbox One, Stadia

Milovníci adrenalínu si možno prídu na svoje v novom ročníku F1, ktorý sľubuje množstvo noviniek. Tvorcovia upravili režim 10-ročnej kariéry, ktorú si možno detailne prispôsobiť, pribudnú nové okruhy v podobe Hanoi Circuit a Circuit Zandvoort, aj nové alternatívy pri tvorbe vlastného pretekára.

Fanúšikov multiplayeru by mohla potešiť novinka rozdelenej obrazovky pri hre na jednom zariadení, pamätníkov naopak 16 klasických mašín F1 z rokov 1988-2010, ktoré novinka ponúkne. Nového obsahu by jednoducho malo byť viac než dosť, na dokonalý pretekársky zážitok vynikajúco navnadí trailer nižšie.

Death Stranding

Dátum vydania: 14. júl

Platforma: PC

Minuloročná PS4 exkluzivita od vývojára Hidea Kojimu v minulom roku vo veľkom rozdeľovala herné tábory. Kým jedna skupina Death Stranding označovala za umelecké dielo a netradičný herný zážitok, druhá posmešne poukazovala na to, že nejde o nič viac ako simulátor chodenia a doručovania balíčkov. Ide jednoducho  o jednu z hier, ktorú hráči buď milujú alebo nenávidia.

Kontroverzný kúsok sa najnovšie dostane aj na počítače, kde bude disponovať všetkým bonusovým obsahom, novým foto módom a vyšším snímkovaním. Grafický potenciál je obrovský, už na zastaranom hardvéri PS4 hra vyzerala veľmi slušne a tvorcovia módov sa určite zablyštia aj v tomto smere. PC verzia hry bude po vydaní dostupná na platformách SteamEpic Games.

Rocket Arena

Dátum vydania: 14. júl

Platforma: PC, PS4, Xbox One

Výbušná multiplayerová akcia Rocket Arena spája to najpopulárnejšie z hier Overwatch a Quake a prinesie dynamickú zábavu vo formáte 3 vs. 3. Vývojári sľubujú intuitívne ovládanie, rôznorodú ponuku hrdinov s charakteristickými povahovými rysmi a predovšetkým návykovú hrateľnosť založenú na rýchlosti a jednoduchosti.

V hre sa prakticky nedá zomrieť, na obrazovke sa stále niečo deje. Zaujať by tiež mohli dynamické arény plné nebezpečných pascí a skrytých zákutí. Rovnako poteší aj skutočnosť, že Rocket Arena neprichádza s cenovkou plnej hry a vo vybraných obchodoch sa dá kúpiť už za niečo viac ako 30 eur.

Paper Mario: The Origami King

Dátum vydania: 17. júl

Platforma: Nintendo Switch

Herná rodinka jednej z najstarších značiek v zábavnom priemysle sa opäť dočká nového člena.  Univerzum Maria sa totiž v júli rozrastie o nový titul v sérii Paper Mario, typickej predovšetkým originálnym grafickým poňatím a dôrazom na origami.

Opäť sa môžeš tešiť na riešenie hádaniek, objavovanie netradičného  sveta stvoreného z papiera a časté strety s nepriateľmi. Tvorcovia v najnovšej časti sľubujú silný dôraz na RPG systém, zároveň avizujú aj zásadné zmeny v oblasti súbojov. Fanúšikovia sa však môžu tešiť aj na interakciu s dobre známymi postavami, The Origami King bude jednoducho opäť obsahovať všetko, čo hráči na Mariovi už roky milujú.

Ghost of Tsushima

Dátum vydania: 17. júl

Platforma: PlayStation 4

The Last of Us: Part II tento rok zďaleka nie je jedinou očakávanou exkluzivitou na PlayStation 4. Vývojári zo Sucker Punch (Infamous: Second Son) sa totiž s konzolou od Sony plánujú rozlúčiť vo veľkom štýle v podobe samurajského open-world titulu Ghost of Tsushima. Ten nás zavedie do feudálneho Japonska, ktoré musí na sklonku 13. storočia čeliť mongolskej invázii.

Hlavnou postavou chystanej akčnej adventúry je samuraj Jin Sakai, ktorý sa so svojou priateľkou a bojovníčkou Masako rozhodnú mongolom vzdorovať. Pripraviť sa môžeš na rýchle a mimoriadne krvavé súboje s dôrazom na autenticitu i prácu s mečom, tiché likvidovnie nepriateľov i krásny otvorený svet.

Grounded

Dátum vydania: 31. júl

Platforma: PC, Xbox One (predbežný prístup)

Vývojárske štúdio Obsidian Entertainment je hráčom známe predovšetkým vďaka vydareným RPG titulom ako Pillars of Eternity II či minuloročným prekvapením Outer Worlds. Najnovším titulom sa americkí vývojári od zmienených hier odkláňajú, keďže s Grounded sa vybrali do survival žánru, kde chcú dominovať predovšetkým originálnym zasadením a dôrazom na kooperáciu.

Hlavné postavy v hre sa scvrknú na maličké miniatúry a úlohou hráča bude prežiť na záhrade rodinného domu. Bude potrebné zabezpečiť dostatok výživy, vody a surovín na stavbu i obranu tábora. Hlavnými nepriateľmi budú predovšetkým pavúky, poriadne však dajú zabrať aj ďalšie hmyzie hávede v podobe lienok, včiel či modliviek.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom