Vývojári v legendárnom štúdiu Valve momentálne sústredia všetky svoje prostriedky a energiu na VR projekt Half-Life: Alyx. Ten, keďže príde už o niekoľko dní, je v pochopiteľne v hrateľnom stave, a tak nám štúdio ukázalo hneď tri ukážky, kde každá z nich ukazuje iný aspekt hrateľnosti. O téme píše Eurogamer.net.

Okrem toho, že trojica videí ukazuje nádherný vizuál VR titulu, konečne vieme, akým spôsobom sa hlavná hrdinka Alyx bude po hernom svete pohybovať. Keďže možnosti VR sú obmedzené, vo Valve zvolili prístup pohybu po hernom poli podobne ako tomu bolo pri titule DOOM VFR, čiže si hráč zvolí miesto, kde sa chce premiestniť a hra ho tam mihnutím oka teleportuje.

Prvé zo zverejnených videí ukazuje pomalší postup v stiesnených priestoroch, kde sa hrdinka Alyx zoznamuje s priestorom, získava zbrane a bojuje s nakazeným zombíkmi Half-Life sveta, takzvanými Zombines, čiže kombináciou Headcrabov a vojakov. Ako spomíname, priebeh touto časťou hry je pomalší a rozvážnejší v porovnaní s ostatnými videami.

Druhé video ukazuje logický aspekt hrateľnosti, ktorý k sérii neodmysliteľne patrí už od prvého dielu. Ukážka prezentuje interakciu hráča s herným svetom, riešenie jednoduchých rébusov a rozmanitosť herného sveta. Samozrejme, aj v tomto titule bude veľký dôraz kladený na hry s gravitáciou.

Tretia ukážka ukazuje scenérie podobné tým z druhej Half-Life hry. Ide o najakčnejšiu ukážku zo všetkých, keďže Alyx v nej bojuje proti Combine takmer po celú minutáž videa. Koniec ukážky dokonca poprvýkrát odhaľuje inú zbraň ako pištoľ, ktorú sme doteraz mali možnosť vidieť na všetkých zverejnených záberoch.

Za čo by sme chceli pochváliť autorov, je zachovanie atmosféry pôvodnej hry, ktorá zo zverejnených ukážok srší na každom kroku. Vyzerá to tak, že svet bude opäť raz o čosi detailnejšie predstavený, a to aj vďaka dabingu hlavnej postavy, ktorý v prípade minulých hier absentoval. Do 23. marca, kedy Half-life: Alyx vychádza, si tieto staršie diely stihneš zahrať. Momentálne sú totiž zadarmo.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP