Originálny DC film Joker by nás mal zaviesť do dávnejšej minulosti. Dej by sa mal odohrávať v 80-tych rokoch a táto ikonická postava bude vykreslená ako neúspešný komediant. Inšpiráciu tvorcovia čerpali z animovaného filmu Batman: The Killing Joke (2016) podľa predlohy od Alana Moora a filmu Kráľ komédie (1982) od režiséra Martina Scorseseho.

Samotný film má v tejto chvíli veľa tajomstiev. Zatiaľ totižto nebol potvrdený žiaden herec a stále nevieme, kto sa ukáže v roli legendárneho Jokera. The Killing Joke je jeden z najznámejších originálnych príbehov Jokera. Komiks napísal Alan Moore a je logické, že sa v pripravovanom filme ukáže aj časť z tejto predlohy. Koľko materiálu však tvorcovia použijú, nevieme. Nebude chýbať ani použitie materiálov z filmu Kráľ Komédie. Aj tento krok dáva zmysel, nakoľko sa režisér Martin Scorsese nachádza priamo v projekte. Zatiaľ sa však nachádza len v pozícii producenta a je otázne, či sa objaví aj na režisérskom kresle. V tom by sa mal totižto ukázať Todd Phillips (Vo štvorici po opici).

Pokiaľ ide o hlavného herca, na zozname sa nachádza Joaquin Phoenix (Gladiátor, Osada). Avšak v nedávnom rozhovore Phoenix povedal, že o originálnom filme Joker a jeho postave nepočul ani jedno jediné slovo. Treba ešte spomenúť, že herec vie naozaj dôkladne uchovať tajomstvo a udržať ľudí v napätí.

Stalo sa tak už niekoľko krát v minulosti, kedy napríklad odmietol niekoľko komiksových filmov. Na druhej strane, herec v projekte naozaj nemusí byť zahrnutý. Pripomeňme si ešte koniec minulého roka, kedy sa šírili spravy o tom, že sa v úlohe Jokera objaví Leonardo DiCaprio. Kde sú tieto správy dnes?

Kto sa stane novým Jokerom?

Killing Joke predstavuje samotný pôvod Jokera, ktorý sa prezentuje ako neúspešný komediant. V živote ho stretne tragédia v podobe smrti jeho ženy a po tejto udalosti sa začína angažovať do lúpeží. Postava opúšťa svoju pôvodnú prácu strojára a pokúša sa rozbehnúť nový život. Ako komediant bohužiaľ neuspel a to ho vedie k lúpeži vo svojom bývalom zamestnaní. Neskôr sa stretáva s Batmanom a život sa mu nadobro zmení po páde do barelu plného chemikálií. V tom momente sa z obyčajného človeka stáva “Clown Prince of Crime“.

Produkcia by sa mala začať v máji, preto sa čoskoro bude musieť oznámiť hlavný herec spoločne so zvyškom obsadenia. A ak sa rozhodne príbeh nasledovať adaptáciu Killing Joke, môžeme sa tešiť aj na postavu Batmana. Film je vykreslený ako “super temný a reálny”. Uvidíme v ňom aj prvky komédie? To sa uvidí časom a na rozuzlenie si budeme musieť ešte nejaký ten čas počkať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom