Včera sa po dlhej dobe konečne obmenili pozície najbohatších ľudí sveta. Slávneho spoluzakladateľa Microsoftu zosadil z trónu výkonný riaditeľ Amazonu, avšak nie nadlho.

Spoločnosť Amazon totižto zverejnila svoje zárobky za druhý štvrťrok a práve kvôli nim prichádza Jeff Bezos o svoj krátkodobý titul. Z celkových predajov v hodnote 38 miliárd dolárov spoločnosť profitovala iba 197 miliónov. Pre porovnanie, v rovnakom štvrťroku minulého roka zarobil Amazon až 857 miliónov. Je to teda naozaj veľký skok a jeho príčinou sú agresívne investície vo vlastnom biznise. Bezosov podiel v Amazone tvorí 80 miliónov, čo úplne stačí na to, aby sa už v dohľadnej dobe nemohol vrátiť späť na vrchol.

jeff bezos
zdroj fotografie: Flickr

Nenechaj si ujsť
Spoluzakladateľ Microsoftu postavil najväčšie lietadlo na svete. Bude mať zaujímavú vesmírnu úlohu

Prvým najbohatším človekom sveta je teda opäť Bill Gates s majetkom vo výške 90,7 miliárd dolárov. Jeho prekonanie nie je vôbec jednoduché, a preto sa ani nemôžeme čudovať, že Jeff Bezos zotrval na prvej priečke len tak krátko. Avšak je možné, že títo dvaja páni si budú v najbližších mesiacoch miesta striedať, keďže trhové stropy neustále kolíšu a vplyvy spoločností sa rozširujú.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú