Teraz čítate
To bolo naozaj rýchle. Jeff Bezos po pár hodinách už nie je najbohatším človekom sveta

Včera sa po dlhej dobe konečne obmenili pozície najbohatších ľudí sveta. Slávneho spoluzakladateľa Microsoftu zosadil z trónu výkonný riaditeľ Amazonu, avšak nie nadlho.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Spoločnosť Amazon totižto zverejnila svoje zárobky za druhý štvrťrok a práve kvôli nim prichádza Jeff Bezos o svoj krátkodobý titul. Z celkových predajov v hodnote 38 miliárd dolárov spoločnosť profitovala iba 197 miliónov. Pre porovnanie, v rovnakom štvrťroku minulého roka zarobil Amazon až 857 miliónov. Je to teda naozaj veľký skok a jeho príčinou sú agresívne investície vo vlastnom biznise. Bezosov podiel v Amazone tvorí 80 miliónov, čo úplne stačí na to, aby sa už v dohľadnej dobe nemohol vrátiť späť na vrchol.

jeff bezos
zdroj fotografie: Flickr

Nenechaj si ujsť
Spoluzakladateľ Microsoftu postavil najväčšie lietadlo na svete. Bude mať zaujímavú vesmírnu úlohu

Prvým najbohatším človekom sveta je teda opäť Bill Gates s majetkom vo výške 90,7 miliárd dolárov. Jeho prekonanie nie je vôbec jednoduché, a preto sa ani nemôžeme čudovať, že Jeff Bezos zotrval na prvej priečke len tak krátko. Avšak je možné, že títo dvaja páni si budú v najbližších mesiacoch miesta striedať, keďže trhové stropy neustále kolíšu a vplyvy spoločností sa rozširujú.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
33%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
67%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.