Včera sa po dlhej dobe konečne obmenili pozície najbohatších ľudí sveta. Slávneho spoluzakladateľa Microsoftu zosadil z trónu výkonný riaditeľ Amazonu, avšak nie nadlho.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Spoločnosť Amazon totižto zverejnila svoje zárobky za druhý štvrťrok a práve kvôli nim prichádza Jeff Bezos o svoj krátkodobý titul. Z celkových predajov v hodnote 38 miliárd dolárov spoločnosť profitovala iba 197 miliónov. Pre porovnanie, v rovnakom štvrťroku minulého roka zarobil Amazon až 857 miliónov. Je to teda naozaj veľký skok a jeho príčinou sú agresívne investície vo vlastnom biznise. Bezosov podiel v Amazone tvorí 80 miliónov, čo úplne stačí na to, aby sa už v dohľadnej dobe nemohol vrátiť späť na vrchol.

jeff bezos
zdroj fotografie: Flickr

Nenechaj si ujsť
Spoluzakladateľ Microsoftu postavil najväčšie lietadlo na svete. Bude mať zaujímavú vesmírnu úlohu

Prvým najbohatším človekom sveta je teda opäť Bill Gates s majetkom vo výške 90,7 miliárd dolárov. Jeho prekonanie nie je vôbec jednoduché, a preto sa ani nemôžeme čudovať, že Jeff Bezos zotrval na prvej priečke len tak krátko. Avšak je možné, že títo dvaja páni si budú v najbližších mesiacoch miesta striedať, keďže trhové stropy neustále kolíšu a vplyvy spoločností sa rozširujú.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
33%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
67%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.