Slovak Telekom chystá ďalšie zvyšovanie rýchlosti pevného internetu. Najbližšie týždne bude realizované nové plošné zrýchlenie prístupov na VDSL a optickej sieti. Postupne budú zvyšované rýchlosti po celom Slovensku na mnohých internetových programoch. Vďaka pokračujúcim investíciám a vyššej kapacite bude možné zvýšiť internet väčšine zákazníkov Telekomu. Druhou kľúčovou novinkou je plánované zrušenie FUP pre jeho klientov na metalike.

Zrýchľovanie internetu v septembri a októbri

Zmena internetových rýchlostí sa tentokrát bude týkať pripojení cez VDSL a optickú technológiu GPON na programoch Magio internet i firemnej ponuke Magenta Office Internet. Najväčšie zrýchlenie pocítia zákazníci optickej siete, kde sa zvýšia rýchlosti downloadu a uploadu prakticky dvojnásobne, napríklad pri Internete L zo 60/6 na 120/12 Mbps.

Pri VDSL programoch sa bude zvyšovať download o 10 Mbps a upload o 1 Mbps pre programy Internet L a XL. Telekom začne so zvyšovaním rýchlostí v poslednom septembrovom týždni. Noví zákazníci získajú po aktivácii po 26.9.2019 už nové rýchlosti automaticky. Existujúcim zákazníkom sa budú zvyšovať rýchlosti v štyroch vlnách, pričom rýchlosti na VDSL a optike sa v každom regióne zvyšujú v inom týždni.

 

Rýchlosti budú zvyšované automaticky existujúcim aj novým zákazníkom bez zmeny cien. Nové rýchlosti v programoch Magio Internet a firemnom programe Magenta Office Internet (MOI) budú nasledovné:

* Maximálna zvýšená rýchlosť uploadu, ktorú je možné aktivovať

Telekom ruší FUP pre zákazníkov na metalike

Veľmi pozitívnou správou pre všetkých zákazníkov Telekomu na ADSL i VDSL sieti bude zrušenie FUP. K tomuto kroku dôjde rovnako 26. septembra 2019.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom