Kryptomeny so sebou prinášajú množstvo príležitostí, v nejednom prípade za nimi tiež stoja špekulanti a podvodníci so snahou rýchlo zbohatnúť na úkor ďalších investorov.

Bol to prípad aj Geralda Cottena, 24-ročného krypto nadšenca a zakladateľa najväčšej kanadskej burzy s virtuálnymi menami QuadrigaCX, na ktorej po ohlásenom úmrtí Cottena 115-tisíc používateľov stratilo prístup k viac než 190 miliónom dolárov?

A je Gerald Cotten, ktorý mal ako jediný prístup k finančným prostriedkom, skutočne po smrti?

TMDB

Veľa otázok, málo odpovedí

Na tieto a mnohé ďalšie otázky sa snaží odpovedať najnovší dokument Netflixu s výstižným názvom Trust No One: The Hunt for the Crypto King.

Ide o ďalší zo série dokumentov služby, v ktorej sa dokumentaristi vydávajú po stopách Cottena, vyšetrujú okolnosti jeho údajnej smrti a pýtajú sa, či peniaze na burze vôbec skutočne existovali.

Ako približuje Coin Desk, Gerald Cotten bol zakladateľom spoločnosti Quadriga Fintech Solutions, ktorá stála za najväčšou kryptoburzou v Kanade. V roku 2018 sa však burza prestala fungovať a používatelia zo dňa na deň stratili prístup k prostriedkom vo svojich peňaženkách.

Čítal si už? 
Štvrť roka máme za sebou. Toto sú najlepšie filmové a seriálové klenoty na Netflixe, HBO Max a ďalších

Cotten bol totiž jediným človekom, ktorý mal do QuadrigaCX prístup, no v rovnakom čase, ako prestala burza fungovať, svet obletela správa o jeho smrti. Podľa jeho manželky mal Cotten zahynúť pri ceste do Indie na septický šok a následné črevné obštrukcie.

Nový kryptoškandál, ktorý dodnes patrí k najväčším vo svete virtuálnych mien, spojený so záhadnou Cottenovou smrťou, priniesol množstvo špekulácií, medzi ktorými figuruje nafingované úmrtie, otrava manželkou, ale tiež nečakaný podvod na investoroch.

V skutočnosti totiž bola celá burza založená na Ponziho schéme a používatelia nikdy reálnymi financiami nedisponovali. Zároveň dodnes nie je jasné, čo sa s prostriedkami investorov v skutočnosti stalo.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú