Už onedlho sa na Slovensku začne technologický festival IXPO 2019, ktorý sa uskutoční v Bratislave v dňoch 26.4 – 28.4. Chýbať tam nebudú zaujímavý speakeri, herné turnaje, množstvo vystavovateľov či zaujímavé súťaže pre návštevníkov. A hneď prvý deň konferencie bude na Slovensku oficiálne uvedená a prezentovaná nová herná pecka Days Gone, ktorá exkluzívne prichádza na konzoly Sony Playstation 4.

Hra bola prvýkrát predstavená ešte na konferencii E3 2016, kedy bolo prítomným ukázané prvé demo pripravovanej hry. Ďalšie demo bolo ukázané o rok na to a až po troch rokoch vývoja sa konečne titul dostáva na trh. Oficiálne vydanie je stanovené na 26.4. apríla a presne v tento deň bude hra uvedená aj na Slovensku, pričom na festivale IXPO 2019 k tomu bude samostatný event.

Single-player medzi zombíkmi

Napriek tomu, že dnes sú najviac hrané hry typu Battle-Royal, tak aj hry pre jedného hráča s dobrým príbehom tu majú svoje miesto. Dôkazom je aj titul z minulého roku God of War, ktorý zaslúžene vyhral titul hry roku. Podobne založená je aj hra Days Gone od Bend Studio, ktorá vychádza v spolupráci so Sony exkluzívne pre PS4. Dej hry je zasadený do trochu netradičného post-apokalyptického sveta, kde hlavným cieľom Deacona St. Johna je prežiť v nebezpečnom svete plného zombie.

Presun po svete zabezpečuje motorka, ktorú si postupne môžeš vylepšovať, rovnako ako aj hlavnú postavu a jej zbrane. V troskách bývalých miest môžeš nájsť zaujímavé vybavenie a veci, z ktorých si následne môžeš vyrobiť ďalšie predmety, ktoré ti v priebehu hry výrazne pomôžu. Zaujme aj prepracované prostredie, v ktorom sa striedajú rôzne scenérie, takže rozhodne žiadna nuda!

Nuda nebude ani vďaka otvorenému svetu, napínavým súbojom a parádneho príbehu. Okrem zombie sa vo svete nachádza aj množstvo zvierat, pričom niektoré sa tebou radi nakŕmia, takže si na ne budeš musieť dávať pozor.

Očakávanie od hry sú skutočne veľké, a to nie len z dôvodu, že jej vývoj trval tak dlho. Demo verzia však vyzerá skutočne veľmi dobre a ostáva len dúfať, že podobne dobrá, ak nie lepšia bude aj zvyšná časť hry. Veď posúď sám.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom