Japonská kultúra a japonské zvyky sú od tých našich výrazne odlišné. To, čo nám  pripadá extrémne prehnané, či dokonca až bizarné, je pre Japoncov úplne normálne. Jedna japonská univerzita sa v týchto časoch odmietla vzdať promócií a do akcie povolala roboty, upozornil portál Business Insider.

Promócie sú záverečným aktom každého študenta na vysokej škole. Jedná sa o slávnostnú udalosť, o ktorú však študenti končiacich ročníkov po celom svete v tomto roku zrejme prídu.

Schválne sme v predchádzajúcej vete použili slovo zrejme, nakoľko minimálne japonské univerzity by sa mohli nápadom Obchodnej univerzity v Tokiu inšpirovať.

BBT University

Ako informuje portál Interesting Engineering, promócia študentov sa konala 28. marca v hoteli Grand Palace v Tokiu. Pochopiteľne však v dôsledku koronavírusu nemohli byť na tejto udalosti študenti priamo prítomní.

Škola následne využila takzvaných „Newme“ robotov, čo sú diaľkovo ovládaní roboti s displejom miesto hlavy, na ktorom sa zobrazuje živý prenos z kamery človeka, ktorý daného robota ovláda.

BBT University

Študenti tak vďaka špeciálne navrhnutému telu robotov, ktoré disponovalo držiakom miesto rúk, do ktorého profesor umiestnil diplom, mohli prežiť promóciu „na vlastnej koži“. Roboty mali samozrejme oblečený talár a tradičnú promočnú čiapku, presne ako keby tam boli samotní študenti naživo.

BBT University

Vďaka živému prenosu tiež mohli s profesormi komunikovať, zložiť sľub univerzity alebo sa im poďakovať.

Svojho vlastného robota však mala nanešťastie iba štvorica študentov, ostatní boli počas celej ceremónie v spojení cez  aplikáciu Zoom.

BBT University

Newme roboti sa v posledných dňoch v Japonsku  výraznejšie rozšírili. Miestni obyvatelia ich využívajú na virtuálne návštevy múzeí či iných pamiatok, alebo udalostí, ktoré sú kvôli aktuálnym nariadeniam o zákaze zhromažďovania nedostupné.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP