V Japonsku predstavili novú najrýchlejšiu lokomotívu na svete s názvom Alfa-X. Vlak pozostávajúci z desiatich vozňov dosiahne rýchlosť až 360 km/h.

V najrýchlejšom vlaku na svete budú môcť cestujúci cestovať rýchlosťou až 360 km/h, čo je nový rekord medzi koľajovými vlakmi. V súčasnosti najrýchlejšie vlaky dosahujú rýchlosť okolo 322 km/h, no lokomotívy Maglev, ktorých pohon je výhradne založený na magnetickej levitácii, vedia dosiahnuť neuveriteľnú rýchosti až 430 km/h.

Elegantný strieborný dizajn novej lokomotívy Alfa-X bude prispôsobený jej dlhému predku, ktorý meria až 22 metrov a je určený na zníženie hluku a tlaku v tuneloch, informuje britský Daily Mail.

Tento nový počin bude do do prevádzky uvedený do roku 2030, ale svoje tri testovacie roky začína už teraz, keď sa krajina pripravuje na rozšírenie svojej železničnej siete.

Hlavné mesto severného ostrova Hokkaido bude napojené na zvyšok ultra-rýchlej siete železníc a v prípade, ak vlak svoju najvyššiu testovaciu rýchlosť dosiahne, sa cesta medzi Tokyom a Sapporom skráti takmer o polovicu na 4,5 hodiny.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom