Oprava displeja na iPhone X bude extrémne drahou záležitosťou. Cena je dokonca až tak vysoká, že za podobnú sumu si už môžeš kúpiť čínsku vlajkovú loď na veľmi slušnej úrovni.

Je všeobecne známe, že opravy displejov na produktoch od Apple nie sú lacnou záležitosťou. Bezrámikový displej na novučičkom iPhone X je však spomedzi všetkých modelov drahší než kedykoľvek predtým.

Prémiový smartfón, prémiové opravy

iphone x
Zobraziť celú galériu (1)
Twitter / Market Insider

Nakúp za najlepšie ceny na trhu!

V prípade rozbitia alebo iného poškodenia displeja teda jeho výmena vychádza na $279, čo je v prepočte okolo 241 €. Vzhľadom na oficiálnu cenu iPhonu X ($999 / $1,149) sa však nejedná o žiadne prekvapenie a podobná cena sa aj dala očakávať. Je však nutné poznamenať, že pre toho, kto si takýto smartfón môže dovoliť, by cena za výmenu displeja nemala predstavovať čo i len najmenší problém. Takéto ceny má Apple nastavené v USA, takže u nás sa môžu líšiť.

Cena ako za vlajkovú loď

Tomu, kto sa aspoň trochu orientuje v čínskych smartfónoch, by malo byť ihneď jasné, že za podobnú cenu je už možné zohnať slušne vybavenú vlajkovú loď. Nehovoríme síce o najnovších modeloch, ale skôr o výborných minuloročných vytrvalcoch, ktorí stále dokážu ponúknuť habadej výkonu a decentný hardvér. Oprava displeja na iPhone X ale nemusí pre každého vyjsť na takto vysokú sumu. Pokiaľ si totiž zákazník zaplatí $199 za službu Apple Care+, dostane 2-ročnú záruku a displej si tak vymení iba za $29.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú