Apple doposiaľ pri vývoji smartfónov odvracal zrak od OLED displeja, no to sa zmenilo s príchodom iPhonu X. Tento model v sebe nesie ako prvý spomedzi svojich predchodcov práve tento zobrazovací panel, ktorý inžinieri vyladili takmer do dokonalosti. Vedel by si si predstaviť, žeby OLED displej iPhonu X počas používania zobrazoval používateľské prostredie v tmavom čiernom prevedení?

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Moderné vlajkové lode mnohých výrobcov čoraz častejšie využívajú nové typy obrazoviek, tzv. OLED displeje, ktoré sa vyznačujú svojou šetrnosťou a skvelými farbami. Ani takýto panel však nie je bez nedostatkov a medzi tie najväčšie patrí „prepálenie“ či zmeny studených farieb pri pozorovaní pod určitým uhlom. Nesmiernou výhodou týchto displejov je však vypínanie pixelov pri zobrazovaní čiernej farby, čím sa šetrí energia smartfónu.

Tmavé prostredie zmení vzhľad systému iOS od základov

Výrobcovia smartfónov však svoje modely často vybavujú aj funkciou inverzie farieb, ktorá mení vzhľad celého používateľského prostredia. Kým na mnohých kúskoch táto možnosť nevyzerá príliš lákavo, niektoré si ju priam žiadajú. Najväčším nedostatkom tejto funkcie je, že po jej aktivácií budú ovplyvnené farby každého zobrazovaného obrázku či iného obsahu. Čo však, aby sa tento problém dal vyriešiť využitím čiernej farby iba pre „podklad“ v systéme. Práve takýto nápad dostal aj grafický dizajnér Maximos Angelakis.

Ten vytvoril návrh čiernej témy používateľského prostredia pre výročný smartfón od Apple. Jeho nápad má veľmi blízko k špeciálnemu „Dark Mode“, ktorý je možné na iPhone X využiť, no v tomto prípade nedôjde k zmene farieb aplikácií a iného obsahu.

Nenechaj si ujsť
Galaxy Note 8 stratil titul smartfónu s najlepším displejom. Predbehol ho úhlavný nepriateľ

Majiteľ tohto výnimočného iPhonu si tak bude môcť vychutnať čiernu tému pri prehľadávaní nastavení, aplikácie hudby, galérie, kontaktov či správ. To, ako by tento jedinečný tmavý režim vyzeral priamo v iPhone X, si môžeš pozrieť v priloženej galérii. Privítal by si iOS v krásnej čiernej farbe v niektorej z budúcich aktualizácií?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
67%
Neznášam to
33%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]