Zatiaľ čo milióny technologických fanúšikov čaká na predstavenie Galaxy S8 a S8+, známy analytik Ming-Chi Kuo z KGI Securities zverejnil svoju nepriaznivú predpoveď pre Samsung. iPhone 8 bude totiž podľa neho pre zákazníkov atraktívnejší.

Samsung Galaxy S8 a iPhone 8 sú asi najočakávanejšie vlajkové lode tohto roka a v mnohých smeroch si budú podobné. S8-čka síce príde o pár mesiacov skôr ako iPhone 8, no podľa analytika čakajú nový iPhone oveľa lepšie predaje. Tohtoročná vlajková loď od Samsungu sa bude podľa neho predávať horšie ako minuloročné Galaxy S7, a to aj z dôvodu fiaska phabletu Galaxy Note 7. Kým minulý rok bola S7-čka veľmi úspešná a predalo sa okolo 52 miliónov kusov, tento rok sa podľa Ming-Chi Kua predá „iba“ 40-45 miliónov.

Apple iPhone 7 Plus 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


zdroj fotografie: Phonearena

Oba smartfóny pritom prinesú podobné vylepšenia. Na mysli máme výrazne užšie rámiky okolo displeja, OLED displej, absenciu domovského tlačidla a technológie na lepšie rozpoznanie tváre. iPhone 8 dokonca konečne dobehne Samsung aj bezdrôtovým nabíjaním. Napriek všetkému, iPhone 8 zaujme širšie spektrum fanúšikov a doslova „vyfúkne“ Samsungu predaje.

iphone
zdroj fotografie: Flickr/Kārlis Dambrāns

nenechaj si ujsť
Technológia rozpoznávania tváre odomkne Samsung Galaxy S8 priam bleskovo

Či sa nakoniec predpoveď tohto analytika splní alebo nie, sa dozvieme až niekedy koncom roka. Samsung Galaxy S8 uzrie svetlo sveta už 29. marca a na trh príde koncom apríla. Revolučný iPhone, ktorý zatiaľ poznáme ako iPhone 8, zas bude predstavený až v priebehu septembra. Budeme si teda musieť ešte niekoľko mesiacov počkať, aby sme videli, ako sa smartfónom bude dariť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom