Nie je žiadnym tajomstvom, že očakávaný Samsung Galaxy S8 a jeho verzia „Plus“ dostanú do vienka špičkovú hardvérovú a softvérovú výbavu. Medzi ostatnými špecifikáciami vynikne najmä nový systém zabezpečenia smartfónu. Na to poslúži technológia rozpoznávania tváre, ktorá odomkne novinky za neuveriteľne krátky čas.

Už dlhšiu dobu je známe, že nový Samsung Galaxy S8 so sebou prinesie aj skener dúhovky oka. Ten sme mali možnosť vidieť v nechválne známom modeli Galaxy Note 7. Okrem toho však nová S8-ka dostane aj technológiu rozpoznávania tváre používateľa. Spoločnosť tak znova zvyšuje bezpečnosť svojich smartfónov ďalším biometrickým prvkom, hneď po snímači odtlačkov prstov. Podľa zdrojov priamo z domovskej krajiny výrobcu, už spoločnosť testuje prvé prototypy s týmto zabezpečením.

samsung galaxy s8zdroj fotografie: Benjamin Geskin 

Nenechaj si ujsť
Dbrand skiny pre Samsung Galaxy S8 a S8+ odhalené, zmien v dizajne sa už určite nedočkáme

V oficiálnom vyjadrení Samsungu pre denník Korea Economic Daily sa výrobca vyjadril nasledovne: „Skener dúhovky oka má svoje limity v rýchlosti a presnosti. Preto sme sa rozhodli nový Samsung Galaxy S8 obohatiť o rozpoznávanie tváre používateľa. S touto technológiou bude odomknutie smartfónu trvať iba 0,01 sekundy.“ Toto oficiálne vyhlásenie Samsung vydal iba zopár dní potom, čo bol Applu pridelený patent, ktorý naznačuje, že aj kalifornský gigant pracuje na tejto technológii.

samsung galaxy s8zdroj fotografie: Design WoOS (Instagram)

Samsung Galaxy S7 lacnejšie ako na Slovensku

Rozpoznávanie tváre tak zrejme uvidíme aj vo výročnom iPhone 8, ktorý príde na scénu až o pár mesiacov. Samsung Galaxy S8/S8+ však bude jedinečným smartfónom, ktorý do vienka dostane veľký Super AMOLED displej s minimálnymi rámikmi. Ten bude navyše po okrajoch zahnutý. V jeho útrobách sa bude skrývať procesor Snapdragon 835 alebo nový Exynos 9, ktorý bude k dispozícii pre americký trh. Novinke nebude chýbať ani bezdrôtové nabíjanie. Očakáva sa, že Samsung svoju novinku predstaví už 29. marca a na pulty predajní môže doraziť v priebehu apríla.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom