Dátum predstavenia iPhonov sa nezadržateľne blíži, čo spôsobuje čoraz väčší počet únikov zo zákulisia Apple. Najnovší hovorí o cenách najprémiovejšieho modelu — iPhone 8. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Informácie zverejnil prostredníctvom sociálnej siete Twitter Benjamin Geskin, známy tvorca konceptov smartfónov. Už skoršie úniky naznačovali, že ceny sa budú pohybovať na úrovni 1000 €, čo potvrdzujú aj najnovšie špekulácie.

Apple iPhone 7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Takéto majú byť ceny:
 • iPhone 8 (64 GB)  –  999 $ / 840 €
 • iPhone 8 (256 GB) – 1099 $ / 924 €
 • iPhone 8 (512 GB) – 1199 $ / 1008 €
Nenechaj si ujsť
Samsung má veľký strach z iPhonu 8. Galaxy S9 môže predstaviť podstatne skôr ako doteraz
Vyššie výrobné náklady

Dôvodom vyšších cien voči očakávaným modelom iPhone 7S a 7S Plus pritom majú byť výrobné náklady. Nečudo, keď už len samotný displej bude stáť vyše 60 €, čo je zhruba o 35 € viac ako v prípade minuloročného iPhonu 7. S vyššími cenami prišli aj vlajkové lode ako Galaxy S8, LG G6 či Galaxy Note 8, no na tie si už musíme viac-menej zvykať — je to daň za trend bezrámikových displejov.

Aj keď sú uniknuté ceny iPhonu 8 nepochybne vysoké, voči nedávno predstavenej Galaxy Note 8-čke je to stále len slabý odvar. Cena za 64 GB model je totiž na Slovensku až 999 €. Keď potenciálny zákazník vezme do úvahy, že za 9 € viac môže získať 512 GB iPhone 8, tak si zrejme kúpu dobre rozmyslí.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
53%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
11%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
21%
Neznášam to
16%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.
 • Diego

  S tým displayom to pokazili, rovnako ako ten druhý display na macbookoch. História nás naučila že tieto exotické riešenia nie sú práve najpraktickejšie. A ceny ma vôbec neprekvapujú, veď konkurencia má podobné.

 • Bruno Gardlo

  ked nieco stoji 999 dolarov, ani omylom to nebude stat 840 Eur. bude to stat minimalne 1050 Eur – tak to bolo u applu posledne roky. staci sa pozriet na dolarove ceny macbookov a porovnat ich s tym kolko stoja v EU. takze aj Note8 bude stale lacnejsi ako najlacnejsi iPhone.

 • Matej Donor Kakiš

  Ceny ktoré uvádzate sú platne pre Ameriku, či nie? Tým pádom porovnanie z Noteom nie je moc relevantné. ;)

 • 5eter

  Neviem, odkial mate, ze sa to bude volat iPhone 8, ale nikde to nebolo oficialne potvrdene ani to nepochadza zo ziadneho oficialneho zdroja. Uz viacere technologicke weby opravili svoje predchadzajuce tvrdenia o iPhone 8 (zapricinene neschopnostou overit si zdroje) a uviedli, ze tento iPhone bude mat specialny nazov, ci uz iPhone X, Pro alebo nieco podobne.
  Dalej sa spekuluje, ze to, co sa malo volat iPhone 7s, sa bude volat iPhone 8 (co je podla mna nezmysel, ale tak uvidime).
  Mozno by tieto clanky mal pisat clovek, co ma naozaj prehlad v problematike, lebo potom len vypustate do sveta bludy a klebety, ktore s realitou nemaju nic spolocne.

 • lobusko

  iPhone 8 na renderoch vyzerá super. Tie ceny samozrejme nemôžeme prepočítavať z USD na EUR. Keď niečo stojí 999 USD, u nás to bude stáť MINIMÁLNE 999 EUR.