Veľkosť smartfónu je u niektorých ľudí rozhodujúcim faktorom pri kúpe. Za posledné roky totiž uhlopriečky poriadne narástli a nie každý je ochotný nosiť vo vrecku „lopatu“. 

Výrobcovia sa však nedávno konečne začali tomuto problému venovať. Uhlopriečky displejov síce nezmenšili, ale aspoň výrazne zúžili rámiky navôkol. Tým pádom výrobca pokojne môže použiť napríklad 6.4-palcový panel, no veľkosť zariadenia bude podobná bežnému smartfónu s 5.5 – 5.7-palcovým displejom. Po Xiaomi Mi Mix, Galaxy S8/S8+ a iných takmer bezrámikových smartfónoch sa týmto smerom vydá aj Apple s novým iPhone 8. Predstavu o dizajne už máme, ale čo veľkosť? Aj túto otázku sa rozhodol zodpovedať známy tvorca konceptov, Benjamin Geskin. Svoj koncept iPhonu 8 porovnal s jeho predchodcami, teda s iPhonom 7 a 7 Plus.

Apple iPhone 7 Plus 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

iphone 8zdroj fotografie: Benjamin Geskin/Twitter

zdroj fotografií: Benjamin Geskin/Twitter

Nenechaj si ujsť
Už aj fotky obyčajných krytov pre iPhone 8 naznačujú najradikálnejšiu zmenu dizajnu za posledných 10 rokov

Ako môžeš vidieť, 8-čka je väčšia ako iPhone 7, ale zároveň značne menšia ako iPhone 7 Plus. Podľa webu iDrop News budú rozmery novinky činiť 143.59 x 70.94 x 7.57 mm. Pre porovnanie, iPhone 7 má rozmery 138.3 x 67.1 x 7.1 mm a iPhone 7 Plus zas 158.2 x 77.9 x 7.3 mm. Výročný iPhone bude mať aj napriek prijateľným rozmerom väčší displej ako oba predošlé modely. Súčasná 7-čka ponúka kompaktný 4.7-palcový displej, verzia Plus disponuje 5.5-palcovým displejom a o 8-čke sa hovorí, že príde s 5.8-palcovým displejom. Geskin tvrdí, že informácie pochádzajú od dôveryhodného zdroja priamo z továrne Apple. Ak teda bude fyzické tlačidlo naozaj odstránené a displej roztiahnutý na takmer celú prednú plochu, od iPhonu 8 môžeš očakávať relatívne kompaktné rozmery. Presvedčil by ťa tento fakt pri výbere tvojho budúceho smartfónu?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom