Veľkosť smartfónu je u niektorých ľudí rozhodujúcim faktorom pri kúpe. Za posledné roky totiž uhlopriečky poriadne narástli a nie každý je ochotný nosiť vo vrecku „lopatu“. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Výrobcovia sa však nedávno konečne začali tomuto problému venovať. Uhlopriečky displejov síce nezmenšili, ale aspoň výrazne zúžili rámiky navôkol. Tým pádom výrobca pokojne môže použiť napríklad 6.4-palcový panel, no veľkosť zariadenia bude podobná bežnému smartfónu s 5.5 – 5.7-palcovým displejom. Po Xiaomi Mi Mix, Galaxy S8/S8+ a iných takmer bezrámikových smartfónoch sa týmto smerom vydá aj Apple s novým iPhone 8. Predstavu o dizajne už máme, ale čo veľkosť? Aj túto otázku sa rozhodol zodpovedať známy tvorca konceptov, Benjamin Geskin. Svoj koncept iPhonu 8 porovnal s jeho predchodcami, teda s iPhonom 7 a 7 Plus.

Apple iPhone 7 Plus 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

iphone 8zdroj fotografie: Benjamin Geskin/Twitter

zdroj fotografií: Benjamin Geskin/Twitter

Nenechaj si ujsť
Už aj fotky obyčajných krytov pre iPhone 8 naznačujú najradikálnejšiu zmenu dizajnu za posledných 10 rokov

Ako môžeš vidieť, 8-čka je väčšia ako iPhone 7, ale zároveň značne menšia ako iPhone 7 Plus. Podľa webu iDrop News budú rozmery novinky činiť 143.59 x 70.94 x 7.57 mm. Pre porovnanie, iPhone 7 má rozmery 138.3 x 67.1 x 7.1 mm a iPhone 7 Plus zas 158.2 x 77.9 x 7.3 mm. Výročný iPhone bude mať aj napriek prijateľným rozmerom väčší displej ako oba predošlé modely. Súčasná 7-čka ponúka kompaktný 4.7-palcový displej, verzia Plus disponuje 5.5-palcovým displejom a o 8-čke sa hovorí, že príde s 5.8-palcovým displejom. Geskin tvrdí, že informácie pochádzajú od dôveryhodného zdroja priamo z továrne Apple. Ak teda bude fyzické tlačidlo naozaj odstránené a displej roztiahnutý na takmer celú prednú plochu, od iPhonu 8 môžeš očakávať relatívne kompaktné rozmery. Presvedčil by ťa tento fakt pri výbere tvojho budúceho smartfónu?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.