Kalifornská spoločnosť na konferencii WWDC 2017 ukázala ako bude vyzerať operačný systém iOS 11 na aktuálnych iPhonoch. Čo však doteraz ostávalo záhadou, bolo prispôsobenie tohto systému pre očakávaný iPhone 8. Dizajnér Vianney le Masne na nič nečakal a vytvoril neskutočne dobre vyzerajúci koncept. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

iPhone 8 by mal podľa doterajších informácií priniesť obrovský bezrámikový displej, ktorý bude na vrchnej strane obsahovať potrebné senzory a predný fotoaparát. Okolo tejto výbavy sa však má nachádzať čierny lem, ktorý v podstate mierne ukrojí z tejto nádhernej obrazovky. Ostáva preto otázkou, ako sa Apple tento priestor v okolí lemu rozhodne využiť.

iOS 11 v iPhone 8zdroj fotografie: Screenshot/YouTube/Vianney le Masne

Nenechaj si ujsť
Žiadny Apple či Samsung! Prvý smartfón s revolučným snímačom odtlačkov prstov bude od Číňanov

Touto dilemou sa zaoberal aj grafický dizajnér Vianney le Masne. Do svojho konceptu zapracoval niekoľko návrhov, ktoré by mohla spoločnosť pri vytváraní svojho výročného iPhonu využiť. Po bokoch tohto lemovania snímačov by sa tak mohli nachádzať ikony intenzity signálu, Wi-Fi pripojenia či aktuálny čas. Tie by boli vizuálne zapracované tak, aby čierna farba okolo snímačov nevytŕčala do obrazu displeja. Čierny podklad pre tieto ikony by dokázal vytvoriť jednoliatu líniu, ktorú si už teraz rozhodne zamilovalo mnoho používateľov.

iOS 11 v iPhone 8zdroj fotografie: Screenshot/YouTube/Vianney le Masne

Snímače vo vrchnej časti displeja by však mohli byť dizajnovo spracované aj v plynulom prechode nazvanom ako „Fade to Black“. Týmto riešením tak výrobca môže celý problém vyriešiť veľmi elegantne. V skutočnosti vyzerajú všetky Masneove návrhy fantasticky a ostáva už len dúfať, že sa Apple rozhodne aspoň pre niektoré z týchto riešení. Všetky možnosti spracovania nového systému iOS 11 v iPhone 8 nájdeš v priloženom videu, no nezaručujeme, že sa pri pohľade naň ihneď nezamiluješ.

zdroj fotografií: Screenshot/YouTube/Vianney le Masne

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
31%
Páči sa mi to
23%
Chcem to
23%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
8%
Neznášam to
15%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]