Apple predstavil svoju novú štvoricu iPhonov 12 len pred necelými 2 týždňami. Po spustení predaja prvého prémiového a jedného z dostupnejších modelov sa začali objavovať prvé problémy. Vystaveným novinkám z radu iPhone 12 sa na predajniach v Číne sa začala šúpať farba v oblasti rámika. Podľa skúsenosti známeho informátora taktiež dochádza k samovoľnému prasknutiu zadného skla. O téme informoval portál Gizmochina.

Predaje iPhonu 12 Pro a iPhonu 12 boli spustené len v piatok 23. októbra. Prvé kusy už teda dorazili k svojim zákazníkom. Na Slovensku je situácia odlišná, nakoľko sa všetky novinky objavia na našom trhu súčasne v čase, kedy bude v zahraničí spustený predaj zvyšných modelov iPhone 12 Pro Max a iPhone 12 mini.

Objavili sa prvé problémy s kvalitou konštrukcie

Zdá sa však, že niektoré kusy môžu trápiť chyby spojené s konštrukciou, konkrétne s jej povrchovou úpravou a sklom. Farba na niektorých iPhonoch 12 Pro vystavených v oficiálnych Apple predajniach v Číne sa po okrajoch rámika lúpe. Kvôli tomu tak dochádza k odstráneniu povrchovej vrstvy farby a odhaľuje sa konštrukcia z nerezovej ocele. Na problém upozornil portál TechSina.

Dôvodom tohto problému má byť časté chytanie zariadení zákazníkmi, ktorí si do Apple predajne prídu novinky pozrieť. Neospravedlňuje to však fakt, že farebné spracovanie konštrukcie nevydržalo ani niekoľko dní. Na pohľad neprijateľná chyba však môže mať aj iné vysvetlenie, môže sa totiž jednať len o vzorky iPhonov 12 Pro pre výstavné účely, ktoré môžu byť menej odolné.

Podľa doterajších recenzií zo zahraničia totiž na novom iPhone 12 a iPhone 12 Pro nikto podobný problém nehlásil ani po niekoľkých týždňoch používania. Ďalším na pohľad vážnym problémom je samovoľné praskanie zadného skla v oblasti fotoaparátu na iPhone 12 Pro. Na túto chybu upozornil na Twitteri známy informátor, ktorý odhaľuje detaily o Apple produktoch.

V jeho prípade došlo k prasknutiu skla na iPhone 12 Pro v zlatej farbe, ktorý bol údajne položený na stolíku dole displejom. Pri zodvihnutí smartfónu spozoroval prasknuté sklo. Vzhľadom na štruktúru a tvar praskliny je možné tvrdiť, že poškodenie nebolo spôsobené pádom z výšky, v takom prípade by sa na skle prejavilo väčšie poškodenie („pavúk“). Apple však tento problém vyriešil výmenou.

Chyby môžu byť ojedinelé

Momentálne nie je ale známe, či podobné problémy postihujú aj ďalšie kusy niektorého z nových iPhonov 12. Pokiaľ by totiž dochádzalo k samovoľnému praskaniu zadného skla alebo odlupovaniu farby na rámikoch príliš často, Apple by mal zarobené na poriadny problém, ktorý by vážne poškodil jeho povesť.

Ďalšie články:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú