Mnohé prednosti iPhone 11 od Applu sme opisovali viackrát a môžeš si o ňom prečítať aj v tomto článku. Nielen o jeho kvalite, ale aj o kvalite mnohých ďalších produktov svedčí príbeh americkej rodinky zo štátu Montana, ktorá naozaj má byť za čo vďačná. Vďaka Applu totiž ich výlet do Disneylandu dopadol výborne. Príbeh opísali pre portál MacRumors.

.

Začiatkom októbra sa Lisa a Jacob Troyerovci vybrali na týždňový pobyt do Disneylandu. Chceli totiž ich malej dcérke Sophie splniť sen. Disneyland je synonymom pre všetky možné zábavné atrakcie a je domovom mnohých rozprávkových postáv. Počas týždňa, ktorý tam rodinka strávila, si všetci traja členovia užívali ako len vedeli.

V predvečer ich odchodu sa však stalo niečo nepríjemné. Počas čakania na trajekt, ktorý ich mal cez lagúnu odviezť preč z ostrova, Lise z kabelky vypadol úplne nový iPhone 11. Pristál priamo na hladine Lagúny siedmich morí a Lisa vedela, že je navždy stratený. Smartfón mal však okrem finančnej hodnoty aj citovú hodnotu. Zostali v ňom totiž fotografie malej Sophie z celého týždňa v zábavnom parku.

Pexels

„Bola som kvôli tejto strate veľmi smutná,“ povedala Lisa. „Naša šesťročná dcérka bola obzvlášť zničená, keďže si z výletu nebude môcť pozrieť jej fotku. Namiesto toho sú všetky na dne lagúny.“ Na ďalší deň Lisa s prípadom oboznámila zamestnanca Disneylandu a dala mu svoje kontaktné údaje. On ju informoval, že zábavný park má vlastný tím potápačov, ktorí často z lagúny vyťahujú stratené predmety.

Lisa vedela, že šanca na nájdenie jej iPhone potápačmi, je skutočne mizivá, a tak už stratila akúkoľvek nádej. Po príchode domov si kúpila nový a na stratený iPhone časom úplne zabudla. O takmer dva mesiace si na svojom novom mobilnom telefóne našla viacero zmeškaných hovorov z oblasti okolo mesta Orlando na Floride. Myslela si, že to zase boli len nejakí telemarketéri, a tak telefonáty ignorovala. Potom jej však zavolal svokor, ktorý ju informoval, že Disneyland stratený iPhone našiel.

Pixabay

Po doručení iPhone 11 ešte stále funguje. Napriek tomu, že v relatívne hlbokej vode strávil najmenej niekoľko týždňov, fungoval bez problémov. „Našla som v ňom všetky fotografie z Disneylandu. Okrem piesku v obale a malej riasy na kryte mobil nebol nijak poškodený,“ povedala Lisa a zdôraznila, že ho chránil iba silikónový obal.

Lisa, ohromená vodeodolnosťou iPhonu 11, napísala o jej zážitku e-mail gCEO Timovi Cookovi, ktorý sa jej za zdieľanie príbehu poďakoval. Otec rodiny, Jacob Troyer, bol vždy oddaným fanúšikom produktov od Appl a údajne jeden z prvých darčekov, ktoré od neho Lisa dostala, bol iPad. Nový iPhone 11 si zaobstarala len pár dní pred výletom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom