Ako sa Apple pripravuje na každoročné predstavovanie nových iPhonov, na Twitteri sa objavili ďalšie fotografie noviniek, ktoré majú mať fotoaparát vystupujúci z konštrukcie štvorcového tvaru. 

Tieto fotografie, publikované Markom Gurmanom, potvrdzujú informácie z OnLeaks z januára tohto roku, kde známy používateľ a informátor únikov ukázal, všetky tri nové vlajkové lode od Applu budú mať fotoaparát v tvare štvorca, ktorý bude vystupovať z konštrukcie.

Podobné formy sa používajú na testovanie kompatibility pre výrobcov obalov a sú založené na uniknutých schémach a rozmeroch pochádzajúcich z Foxconn továrne. Nesmú zobrazovať každú štrbinu a dizajn zariadenia, no ich rozmery bývajú väčšinou presné. Rovnako zobrazujú vstupné otvory pre komponenty ako reproduktory, fotoaparát, tlačidlá alebo mikrofóny, aby kryty výrobcov nezakrývali tieto dôležité časti smartfónu, píše portál 9to5Mac.

Úniky fotografií iPhonu 11 boli však kontroverzné, pretože nový štvorcovitý fotoaparát je tak veľký, že dominuje takmer celej zadnej časti zariadenia. Takisto šošovky umiestnené vnútri zaobleného štvorca sú zvláštne usporiadané do trojuholníka, kde blesk a mikrofón sú umiestnené neesteticky nad a pod jeho rohom.

Ešte zaujímavejšie je, že aj nový iPhone XR 2019 má mať fotoaparát v tvare štvorca, aj keď bude mať len 2 šošovky. Minulý týždeň portál Bloomberg povedal, že Apple údajne pracuje na funkcii, ktorá zmení zarámovanie fotografie po odfotení, kde by bola napríklad nejaká osoba bola z fotky omylom vyseknutá.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom