Apple pred pár týždňami uchvátil svojich fanúšikov novými tabletmi iPad Pro, ktoré priniesli zásadné vylepšenia, a to nielen po výkonovej, ale tiež dizajnovej stránke. Mnohých mohla tiež nadchnúť hrúbka konštrukcie, ktorá činí len 5,9 mm, no práve to sa ukázalo byť veľkým nedostatkom. Známy youtuber podrobil veľký iPad Pro „mučeniu“, ktoré odhalilo konštrukčné nedostatky v miestach, kde sa tento tablet ľahko prelomí na polovicu.

Pri návrhu novej generácie profesionálnych iPadov sa zrejme dizajnéri v Apple inšpirovali aj u staršieho iPhonu 5, po ktorom nový iPad Pro zdedil hranatý dizajn s ostrými krivkami. Na druhej strane sme sa však aj u tak veľkého zariadenia dočkali tenších rámikov obrazovky, ktoré sa v porovnaní s predchádzajúcou verziou tabletu poriadne „scvrkli“. Displej ostal stále rovnako skvelý a zasadený do hliníkovej konštrukcie, ktorá na prvý pohľad pôsobí skutočne prémiovo, no veľa namáhania nevydrží.

Najlepší iPad Pro má veľkú slabinu

V snahe ukázať čo najtenší tablet, stavil Apple na extrémne tenké telo, ktoré má ochrániť všetok potrebný hardvér. Tu sa však akosi pozabudlo na mechanické namáhanie hliníkovej konštrukcie, ktorá je skutočne veľká, no kvôli hrúbke aj extrémne krehká. O tom sa presvedčil aj youtuber z kanálu JerryRigEverything, ktorý je známy svojim mučením smartfónov a iných zariadení. Jeho testom odolnosti neprešiel ani nový iPad Pro vo verzii s 12,9″ displejom, ktorý je vyrobený zo skla, no žiadnu zvýšenú odolnosť neponúka a je extrémne tenký.

Nenechaj si ujsť
Zbrusu nový iPad Pro svojím výkonom poráža drvivú väčšinu súčasných notebookov

Ako môžeme vidieť v priloženom videu, hliník sa ľahko poškriabe, pixely obrazovky vydržia aj týranie ohňom, no ohýbať konštrukciu tohto tabletu rozhodne nikomu neodporúčame. Jej najslabšie miesta sú po bokoch, kde sa nachádza otvor pre mikrofón a magnetický dok pre nabíjanie Apple Pencil 2. generácie. Ohnúť nový iPad Pro, hoc len neúmyselne, by preň znamenalo definitívny koniec. Kvôli tenkej konštrukcii je táto nová pýcha spoločnosti veľmi náchylná na takéto poškodenie.

Zobraziť celú galériu (1)
JerryRigEverything/YouTube

Lepidlo pod obrazovkou taktiež nie je práve z tých najkvalitnejších a hneď po ohnutí ukázal tablet celé svoje vnútro. Pri takomto drastickom zaobchádzaní sa s istotou poškodia dôležité komponenty a medzi inými aj batéria, ktorej prehnutie či prepichnutie hliníkom môže mať vážne následky. Majitelia by si tak mali na svoj nový iPad Pro dávať nesmierny pozor a rozhodne ho nenechávať pohodený na gauči, alebo stoličke.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom