S príchodom nových iPhonov bol predstavený aj nový procesor Apple A12 Bionic, ktorý sa hneď ujal žezla a stal sa najvýkonnejším procesorom v mobilnom zariadení. Vďačí tomu jednak optimalizácii, ale tiež novému 7 nm výrobnému procesoru. 

Menšou konkurenciou mu môže byť len procesor od spoločnosti Huawei – Kirin 980, ktorý je vyrobený rovnakým procesom. No na prelome mesiacov bol predstavený nový iPad Pro, ktorý je s veľkou pravdepodobnosťou výkonnejší ako notebook čo máš doma. Nový osemjadrový procesor Apple A12X Bionic s prehľadom poráža mobilné verzie procesorov Intel i7 a podľa viceprezidenta spoločnosti je výkonnejší, než 92 % notebookov, ktoré boli predané za posledných 12 mesiacov.

Grafický výkon na úrovni Xbox One S

Hrubý výpočtový výkon však nie je všetko, v čom nový iPad Pro vyniká. Vylepšenia sa dočkal aj grafický čip, ktorý má po novom šesť jadier a ponúka rovnaký grafický výkon, ako herná konzola Xbox One S. No ten u iPadu je pritom až o 94 % menší. Tvrdenia spoločnosti, že ich nový tablet je rýchlejší než väčšina laptopov je zdá sa skutočne reálny. Pri porovnaní výkonu v benchmarku Geekbench 4, je výsledné skóre porovnateľné s desktopovým procesorom Intel i7-7700K, ktorý ponúka štyri jadrá s taktom 4,2 GHz.

Prečítaj si tiež
Najväčšia zbraň nového iPad Pro je majstrovským kúskom Apple, vďaka ktorému jeho tablet konkuruje notebookom

Testovaný model so 6 GB RAM dosiahol výsledné skóre 5027 v single-core a vyše 18 000 bodov vo viacjadrovom teste. Nový iPhone pritom dosiahol taktiež ďaleko nižšie skóre (v multi-core), nehovoriac o najvýkonnejšom Androide. Býva síce zvykom, že procesor v iPade Pro je vylepšený oproti verzii v smartfóne, no takýto nárast čakal zrejme len málokto.

V kombinácii s klávesnicou a podareným stylusom ide o výbornú kombináciu pre každého, kto hľadá čo najvyšší výkon, za čo najnižšiu cenu. Nakoľko najlacnejšia 12.9″ verzia je dostupná už za 1 129 €, ide o relatívne veľmi dobrý pomer a výkonu, čo inak nie je veľmi badateľné u produktoch Apple.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom