Apple minulý týždeň začal vypúšťať medzi testerov beta verziu operačných systémov iOS 14.5 a iPadOS 14.5. Tí si všimli hneď niekoľko vylepšení, kde medzi najdôležitejšie patrí možnosť zmeny predvolenej aplikácie prehrávania hudby v prípade používania Siri.

Proces otvárania mobilného operačného systému produktov Apple začal už minulý rok s príchodom iOS 14. Ako sme vtedy informovali, používatelia po dlhých rokoch mohli zmeniť predvolenú e-mailovú aplikáciu na inú. Súbežne bola veľkým krokom aj možnosť nahradenia prehliadača Safari, napríklad mobilným Chromom.

Podľa používateľov Redditu, iOS sa s príchodom verzie 14.5 otvorí ešte viac. Tentokrát dôjde na možnosť nastavenia hudobnej aplikácie pokojne aj tretej strany v prípade, že požiadaš o spustenie skladby pomocou Siri.

Reddit/matejamm1

Podľa používateľov v novej beta verzii systému pri vyžiadaní skladby od Siri asistent prvýkrát ponúkne, z ktorej služby sa má skladba spustiť, pričom nepotrebuješ dodávať „na Spotify“.

V prípade, že si doteraz nedodal na konci vety požadovanú aplikáciu, Siri automaticky vyhľadalo a spustilo pieseň cez Apple Music. Zdroj zároveň uvádza, že bude možné zmeniť aj predvolenú aplikáciu, takže ako menu s voľbou, tak ani dodatok „na YouTube Music“ nebude nutný.

Najväčší update od jesene

Testeri však upozorňujú na aktuálnu nestabilitu vymoženosti, keďže predsa len stále nejde o finálnu verziu iOS 14.5. Podľa nich, Siri reaguje len na špecifické frázy a aj v týchto prípadoch má tendenciu prejsť automaticky na Apple Music.

Aktualizácia je zatiaľ najväčšia spomedzi doteraz vydaných pre iOS 14, ktorý oficiálne uzrel svetlo sveta v septembri minulého roka. Okrem vyššie popísanej funkcie má priniesť aj odomykanie iPhonu za pomoci Apple Watch v prípade, že nosíš rúško alebo iný typ ochrany tváre.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom