Pondelková konferencia WWDC 2018 bola dlho očakávanou udalosťou, na ktorú sa tešili mnohí milovníci iPhonov a iPadov. Apple totiž počas tejto príležitosti ukázal novú verziu svojho operačného systému, ktorý má „nakopnúť“ aj jeho staršie smartfóny. Spoločnosť deklaruje, že nový iOS 12 zvládne pridať výkon aj iPhonom z minulých rokov, a to vďaka efektívnej komunikácii s ich hardvérovou výbavou.

Craig Federighi počas WWDC 2018 odhalil možnosti nového iOS 12, ktoré majú pomôcť najmä starším iPhonom. Vďaka nárastu výkonu modelov starých aj niekoľko rokov tak samotný Apple dal ich majiteľom možnosť, aby ich naďalej spokojne používali. V porovnaní s iOS 11 má nový iOS 12 zvládať otvárať aplikácie na týchto kúskoch až o 40 % rýchlejšie.

Staré iPhony dostávajú novú nádej

Tento masívny nárast výkonu bol zabezpečený najmä vďaka úprave výkonu u starších iPhonov. Nové vylepšenia majú určovať, kedy má hardvér zo seba vydať plný výkon a kedy bude potrebné vynaloženú výpočtovú silu znížiť na minimum. Aj takéto úpravy dokážu spoľahlivo ušetriť niekoľko miliampérhodín batérie. Senior viceprezident pre vývoj softvéru v Apple však počas konferencie povedal, kde všade sa môže vyšší výkon starších modelov prejaviť.

Nenechaj si ujsť
Apple jasne ukázal smer pre svoje produkty a operačné systémy do budúcnosti. Toto sú najlepšie novinky z WWDC18

Podľa jeho slov sa klávesnica na displeji staršieho iPhonu objaví už o 50 % rýchlejšie. Aplikácia fotoaparátu sa zasa z uzamknutej obrazovky otvorí až o 70 % rýchlejšie ako v prípade modelov s operačným systémom iOS 11. Tieto vylepšenia výkonu by tak po inštalácii novej verzie systému mali pocítiť aj majitelia iPhonu 6 a 6 Plus. Do hry sa však môže zapojiť aj známy iPhone 5S. Aj u tohto modelu tak môže Apple nájsť spôsoby ako vylepšiť jeho výkonovú stránku.

Zobraziť celú galériu (1)
Simple Alpaca/YouTube

Vďaka týmto inováciám tak samotná spoločnosť dáva používateľom dobré dôvody na to, aby nevymieňali svoj starší iPhone za niektorý z novších modelov. Okrem zvýšenia výkonu im nový iOS 12 dokáže ušetriť aj nejedno percento batérie. Pokiaľ však niektorých používateľov problémy s krátkou výdržou akumulátora predsa len trápia, výmena batérie je stále lacnejším riešením. Náročnejší zákazníci, ktorí stále vlastnia starší iPhone a hľadajú napríklad lepší fotoaparát, už ale musia siahnuť po novšom kúsku. Ani Apple totiž nedokáže zázraky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom