V noci zo štvrtka na piatok sa uskutočnila dvojhodinová konferencia venovaná next-gen konzole od Sony, PlayStation 5. Podľa prvej odozvy možno považovať udalosť za úspešnú, keďže herné novinky vyzerajú skutočne pôsobivo. Iný príbeh sa už píše pri vzhľade konzoly, na ktorom si niektorí poriadne zgustli, o téme informuje The Verge.

Kým Microsoft so svojou novou konzolou stavil na konzervatívne tvary a Xbox Series X minimalistickým vzhľadom pripomína klasickú počítačovú skriňu, dizajnéri zo Sony sa pri vzhľade PlayStation 5 nebáli experimentovať a predstavili pomerne odvážne krivky. Čiernobiele prevedenie sa však zďaleka nepáči všetkým fanúšikom, čo niektorí z nich neváhali dať jasne najavo.

K dispozícii budú celkovo dve verzie – štandardný model so vstavanou Blu-Ray mechanikou a mierne štíhlejšia digitálna edícia, spoliehajúca sa len na interné úložisko a digitálnu distribúciu. Odhalených bolo aj niekoľko druhov príslušenstva, ako kamera s 1080p rozlíšením, nové bezdrôtové náhlavné slúchadlá s 3D audiom, špeciálny diaľkový ovládač a nabíjacia stanica pre nové ovládače DualSense PS5.

Rovnako sa veľký dôraz kladie na 3D zvuk a haptickú odozvu DualSense gamepadu, ktorá vynikne najmä u kľúčových titulov ako Ratchet & Clank Rift Apart alebo Returnal. Rovnako nevieme potvrdiť tvrdenia o extrémne rýchlom SSD, naznačujúcom zánik načítavacích obrazoviek v hrách. Bližší pohľad na všetky dostupné informácie PS5 sme ti zhrnuli v tomto článku.

Výber najlepších vtipov na adresu PlayStation 5:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom