Sony na vydarenej konferencii v noci zo štvrtka na piatok neodhalila len hromadu nových titulov, ale tiež dizajn prichádzajúcej konzoly PlayStation 5. Poďme si zhrnúť to najpodstatnejšie, čo nám vzhľad nového zariadenia povedal.

Japonská spoločnosť pri dizajne svojej next-gen konzoly stavila na futuristický výzor a na rozdiel od konzervatívnych tvarov Xbox Series X sa vývojári v Sony nebáli experimentovať.

Chceli sme predstaviť niečo odvážne a bezprecedentné„, povedal v rozhovore pre CNET prezident hernej divízie spoločnosti, Jim Ryan.

Sony stavilo na odvážny dizajn

Podobne ako už predstavený ovládač DualSense, príde aj konzola na trh v čiernobielom prevedení. Medzi dvojicu bielych panelov bude vsadená čierna konštrukcia so vstupmi a LED diódami. Dizajnovo bude PlayStation 5 pripomínať obdĺžnik, tvary však nie sú striktne lineárne a čierna konštrukcia je na hranách zaoblená. Futuristický vzhľad umocňuje modré podsvietenie.

PlayStation 5 príde na trh v dvoch verziách. Prvá bude obsahovať 4K Blu-ray mechaniku, druhá bude čisto digitálna a nezahŕňa žiadnu čítaciu mechaniku, informuje Twinfinite. Verzia bez Blu-ray sa vďaka absencii mechaniky na obrázkoch javí o poznanie tenšia. Zároveň sa predpokladá, že by mohla byť aj cenovo dostupnejšia, no na odhalenie oficiálnych cien si ešte musíme počkať.

Sony

Potvrdené bolo, že konzolu je možné položiť do horizontálnej aj vertikálnej polohy. V prípade vertikálneho umiestnenia je k dispozícii aj čierny stojan. Obrázky naznačujú, že stojan sa bude rovnako líšiť v závislosti od verzie konzoly. Zatiaľ nie je jasné, či bude súčasťou základného balenia alebo bude ponúkaný samostatne. Predpokladáme skôr druhú možnosť.

Ku konzole bude aj bohaté príslušenstvo

Okrem palety hier a dizajnu konzoly bolo tiež odhalené doplnkové príslušenstvo: kamera s rozlíšením 1080p a s dvojicou šošoviek, nový čiernobiely Pulse 3D Wireless Headset vybavený dvoma mikrofónmi rušiacimi šum a podporou 3D audia – jednu z hlavných noviniek PlayStation 5.

Sony

Nenechaj si ujsť
Všetko je oficiálne: Takto vyzerá PlayStation 5, predstavili aj tucet nových hier

Pohodlné ovládanie médií zabezpečí diaľkový ovládač so vstavaným mikrofónom a podporou hlasového ovládania. Záhadne momentálne pôsobí štvorica bielych tlačidiel na spodnej strane ovládača, ktorých funkciu zatiaľ nepoznáme.

Posledným zástupcom doplnkového príslušenstva je nabíjacia stanica pre ovládače DualSense. Nabíjacia stanica príde v čiernobielom dizajne, podporovať bude súčasné nabíjanie dvoch ovládačov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom