Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Celosvetový trh zasiahla nová vlna mobilných zariadení. Pre mnoho ľudí neodlučiteľná súčasť každodennej rutiny, pre niekoho  zbytočnosť – chytré hodinky. Už pred niekoľkými desaťročiami sa stali populárnymi tie vyspelejšie – digitálne. V tej dobe však ani netušili, aká miniatúrna technika sa dá do zariadení osadiť a v dnešnej dobe vznikli vlastne „mikropočítače na zápästí“.

V súčasnosti skoro každý popredný výrobca predstavil svoju víziu, ako by takýto každodenný „múdri“ pomocníci mali vyzerať. Ako to už poznáme, menšie čínske značky sa snažia zaujať nie len cenou, ale aj nápadným dizajnom. Niekto takéto kúsky nazve fake, niekto kópiou, no za každú cenu podobný dizajn nemusí byť na škodu.

no1_g2-2Menej známy výrobca No.1 sa svojou inšpiráciou netají a prináša inteligentné hodinky s názvom G2. Nemožno poprieť, že hodinky pripomínajú Gear 2 od juhokórerjského Samsungu, no pár zmien predsa nájdeme. Nájdeme na nich 1.54″ displej typu TFT so zafírovým sklom. Hodinky tiež nosia certifikáciu IP67, ktorá zabezpečuje vode a prachu odolnosť, disponujú 350 mAh batériou, 2.0 MPix fotoaparátom a tiež snímačom srdcového tepu. Rozmery v milimetroch činia 36.9 x 58.4 x 10.0. Zariadenie sa dá prepojiť s operačnými systémami Android a iOS pomocou technológie Bluetooth vo verzii 4.0. No bohužiaľ, majú aj svoje zápory. Operačná pamäť činí iba 32 MB, podporované sú zatiaľ len 3 aplikácie a nájdeme tu bohužiaľ len natívny OS, takže s prípadnými aplikáciami tretích strán si neporadia. Hodinky umožňujú aj zmenu náramku. K dispozícii je náramok v luxusnom koženom a kovovom prevedení.

Zaujímavá je najmä ich cena, ktorá sa zastavila tesne pod 70 €. Smartwatch No.1 G2 si môžete zakúpiť u nášho partnera coolicool.com.

Chceli by ste si zasúťažiť o tieto hodinky? Dajte nám vedieť v komentároch pod článkom a sledujte aj FónyzČíny.sk na Facebooku, kde sa čoskoro určite dozviete viac!

Zdroj: Coolicool.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú