Dnes mnohí neveriacky krútia hlavou nad tým, ako sú ľudia zbláznení do sociálnych sietí a záleží im len na to, koľko lajkov dostali na ich príspevkoch. To zároveň podmieňuje aj to, aké príspevky používatelia zdieľajú, čo sa však spoločnosť snaží zmeniť.

Portál TechCrunch upozornil na to, že v rámci aplikácie Instagram sa testuje úplne nový koncept, v ktorom verejnosť viac neuvidí presný počet interakcií s príspevkom. Túto možnosť bude mať len samotný používateľ. Celé by to malo viesť k tomu, že používatelia nebudú nútení zverejňovať len také príspevky, ktoré majú predpoklad získať veľa lajkov. Instagram verí, že jednotlivé posty tak budú oveľa viac autentickejšie.

Meradlo popularity

Dalo by sa povedať, že počet lajkov na jednotlivých príspevkov ľudia berú aj ako istú mieru popularity danej osoby. Je to tiež jedným z meradiel pre spoločnosti, ktoré jednotlivých používateľov oslovujú na spolupráce a propagáciu produktov. Nie je pritom nič výnimočné, ak používatelia následne vymažú tie príspevky, ktoré sú podľa nich málo populárne, lebo dostali málo srdiečok.

Ako však môžeš vidieť na screenshotoch z prototypu aplikácie, jednotlivé príspevky už nezobrazujú presný počet interakcií. Vidia to len samotní používatelia. Testovanie tohto nového Instagramu potvrdila aj samotná spoločnosť, ktorá spomína aj ďalšie funkcie ako videohovory, soundtracky pre príbehy, filtre s rozšírenou realitou, karaoke a mnoho ďalšieho, informuje The Verge.

@wongmjane/TechCrunch

No ktovie, ako by táto zmena ovplyvnila psychiku jednotlivých používateľov, nakoľko mnohí sú od čísel doslova závislí. Instagram je bezpochyby najväčšou platformou pre influencerov, firmy, startupy a dorástol do takej miery, že to možno nepredpokladali ani samotní tvorcovia. Koniec koncov, aj zavedenie príbehov bolo okrem iného aj z toho dôvodu, aby sa odtrhlo od nátlaku za lajkami.

Či sa tento koncept skutočne pretaví do reality zatiaľ nie je známe a je možné, že sa tak nakoniec vôbec nestane. Čo si o tom myslíš ty? Mal by sa zachovať Instagram vo svojej súčasnej podobe, alebo by si podobné opatrenia privítal?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom