Dcérska sociálna sieť Facebooku začala s testovaním novej zmeny, pri ktorej sa už používateľom nebude zobrazovať počet lajkov pri príspevkoch. Prvá vlna testovania sa po USA mala rozšíriť aj do ďalších krajín, o čom sieť informovala v nedávno príspevku na Twitteri. Instagram oznámil, že skrývanie lajkov rozšíri do ďalších krajín, no aktuálne sa počet „srdiečok“ nezobrazuje ani u nás. Slovensko pritom na zozname nebolo.

Testovanie skrývania lajkov spustil Instagram ešte pred niekoľkými mesiacmi a zdá sa, že odozva používateľov bola pozitívna. Tieto informácie potvrdila sieť v dnešnom tweete, ktorý doplnila o príspevok, že test rozšíri do ďalších kútov sveta. Medzi krajinami v prvotnom testovaní bol konkrétne Nový Zéland, Japonsko, Austrália, Brazília, Írsko, Taliansko a Kanada. Teraz sa však skrývanie lajkov na Instagrame dostalo aj k nám.

Instagram skrýva lajky. Aj na Slovensku

Sociálna sieť totiž potvrdila, že testovanie spustí v globálnom merítku a každý, kto doň bude zapojený, neuvidí počet lajkov pri príspevkoch. Týka sa to ako fotografií, tak aj videí. Instagram pritom stále hľadá nové spôsoby ako komunikovať s tvorcami na svojej platforme, no táto zmena im môže priniesť isté problémy.

Práve influenceri a mnohé populárne celebrity sa totiž spoliehajú na počet lajkov pri svojich príspevkoch, ktoré bývajú mnohokrát platené. Zdá sa teda, že do testovania bolo zahrnuté aj Slovensko. Instagram informoval, že v prípade testu sa lajky nezobrazia pri iných príspevkoch. Pri vlastných fotografiách a videách by používateľ mal stále vidieť počet lajkov a videní v prípade videí.

Zistili sme však, že tieto čísla sa nezobrazujú ani v tomto prípade. Aktuálne tak niektorí Slováci zaradení do testovania budú na Instagrame vídať pri príspevkoch iba označenia bez konkrétnych čísel, a to aj pri webovej verzii. Zmena zobrazovania navyše prišla bez prvotného upozornenia a sieť teda neoboznámila používateľov u nás, že boli zaradení do testu. Podľa oficiálnej fotografie však niektorým zahraničným používateľom vopred oznámila, že mení spôsob, akým budú zobrazované lajky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom