Dcérska sociálna sieť Facebooku začala s testovaním novej zmeny, pri ktorej sa už používateľom nebude zobrazovať počet lajkov pri príspevkoch. Prvá vlna testovania sa po USA mala rozšíriť aj do ďalších krajín, o čom sieť informovala v nedávno príspevku na Twitteri. Instagram oznámil, že skrývanie lajkov rozšíri do ďalších krajín, no aktuálne sa počet „srdiečok“ nezobrazuje ani u nás. Slovensko pritom na zozname nebolo.

Testovanie skrývania lajkov spustil Instagram ešte pred niekoľkými mesiacmi a zdá sa, že odozva používateľov bola pozitívna. Tieto informácie potvrdila sieť v dnešnom tweete, ktorý doplnila o príspevok, že test rozšíri do ďalších kútov sveta. Medzi krajinami v prvotnom testovaní bol konkrétne Nový Zéland, Japonsko, Austrália, Brazília, Írsko, Taliansko a Kanada. Teraz sa však skrývanie lajkov na Instagrame dostalo aj k nám.

Instagram skrýva lajky. Aj na Slovensku

Sociálna sieť totiž potvrdila, že testovanie spustí v globálnom merítku a každý, kto doň bude zapojený, neuvidí počet lajkov pri príspevkoch. Týka sa to ako fotografií, tak aj videí. Instagram pritom stále hľadá nové spôsoby ako komunikovať s tvorcami na svojej platforme, no táto zmena im môže priniesť isté problémy.

Práve influenceri a mnohé populárne celebrity sa totiž spoliehajú na počet lajkov pri svojich príspevkoch, ktoré bývajú mnohokrát platené. Zdá sa teda, že do testovania bolo zahrnuté aj Slovensko. Instagram informoval, že v prípade testu sa lajky nezobrazia pri iných príspevkoch. Pri vlastných fotografiách a videách by používateľ mal stále vidieť počet lajkov a videní v prípade videí.

Zistili sme však, že tieto čísla sa nezobrazujú ani v tomto prípade. Aktuálne tak niektorí Slováci zaradení do testovania budú na Instagrame vídať pri príspevkoch iba označenia bez konkrétnych čísel, a to aj pri webovej verzii. Zmena zobrazovania navyše prišla bez prvotného upozornenia a sieť teda neoboznámila používateľov u nás, že boli zaradení do testu. Podľa oficiálnej fotografie však niektorým zahraničným používateľom vopred oznámila, že mení spôsob, akým budú zobrazované lajky.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie informácie zo sveta technológií

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Aplikácie