Jedna z najznámejších sociálnych sietí je dnes používaná na celom svete nielen na zdieľanie fotografií a videí, ale aj na komunikovanie medzi používateľmi. Posielanie správ však bolo doteraz možné len cez aplikáciu. Instagram sa to rozhodol zmeniť a pridal možnosť posielania správ aj do webového rozhrania, informuje The Verge.

Je to už pár rokov, čo Instagram zaviedol posielanie správ. Pokiaľ si ale navštívil Instagram na webovom prehliadači, táto funkcia absentovala. Prijímanie a odosielanie správ na webe sa však testovalo niekoľko mesiacov a dnes už je spustené na celom svete.

Zobraziť celú galériu (4)
Fontech/Peter Šabo

Komunikovanie bolo doteraz mierne sťažené, keďže bolo dostupné len v aplikácii, alebo sme museli mať  nainštalované rozšírenie pre správy.

Zobraziť celú galériu (4)
Fontech/Peter Šabo

Mark Zuckerberg v minulosti uviedol, že súkromné ​​správy, skupiny a príbehy sú tromi najrýchlejšie rastúcimi oblasťami online komunikácie. Týmto krokom teda potvrdil svoje slová.

Taktiež oznámil, že používateľom Facebooku, WhatsAppu a Instagramu by chceli umožniť navzájom si posielať správy, bez ohľadu na platformu, ktorú používajú. Prehliadač by teda potenciálne mohol zohrávať dôležitú úlohu pri fungovaní tohto systému.

Zobraziť celú galériu (4)
Fontech/Peter Šabo

Zdá sa, že na tomto kroku vo Facebooku už začali pracovať, keďže po kliknutí na odoslať pri príspevku sa nezobrazia už len používatelia Instagramu, ale možnosti zdieľania na Facebook, Twitter či Messenger. Avšak po kliknutí na „Zdieľať do Messengera“ sa otvorí nové okno s oznámením o momentálnej nedostupnosti tejto funkcie.

Zobraziť celú galériu (4)
Fontech/Peter Šabo

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom