banner-mi-pad-2Predaje tabletov mierne klesajú, no aj napriek tomu sa mnohým výrobcom stále darí udržať si dobré predajné čísla v tomto segmente. Jedným z nich je aj Xiaomi, ktoré po prvom tablete Mi Pad s procesorom od nVidie prinieslo druhú generáciu už s procesorom od Intelu. Čoskoro by mala prísť na scénu nová, ešte lepšia verzia Mi Pad 3.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Len pár dní pred Vianocami sa dostali na internet správy, že Xiaomi plánuje priniesť 3. generáciu svojho tabletu Mi Pad, ktorý príde s viacerými významnými inováciami. Najviditeľnejšou zmenou prešla obrazovka, ktorá sa v novom tablete nafúkne až na 9,7″ s rozlíšením až 2048 x 1536 pixelov a hustotou 264 ppi. Konštrukcia bude znova celokovová, no narástla váha, ktorá sa vyšplhala na 380 g. Vyššiu váhu spôsobuje použitie väčšieho displeja a taktiež batérie, ktorá bude mať kapacitu 8290 mAh. Podporované bude tiež rýchle nabíjanie Quick Charge 3.0 cez USB Type-C konektor.

mi-pad-3-screen

TIP: Xiaomi Mi5C sa objavil v ponuke ďalšieho e-shopu, oficiálne predstavenie je už za rohom

Ďalšie veľké zmeny sa udiali vo vnútri tabletu. Xiaomi využije znova procesor od spoločnosti Intel, no tentokrát pôjde o siedmu generáciu Intel Core m3-7Y30. Svoje využitie rozhodne nájde aj grafický akcelerátor Intel HD Graphics. Veľkým lákadlom pre budúcich zákazníkov bude aj operačná pamäť RAM, ktorá sa zväčšila na obrovských 8 GB a vnútorné úložisko bude k dispozícií v 128 / 256 GB verzii.

mi-pad-3-soc

Chýbať nebude ani snímač odtlačkov prstov a aj napriek veľkosti dostane novinka kvalitný fotoaparát s rozlíšením 16 MPx na zadnej strane a predný selfie snímač ponúkne 8 MPx rozlíšenie. Nezmení sa ani operačný systém. Windows 10 použilo Xiaomi už pri predchádzajúcej generácii a z poslednej dohody a dobrých obchodných vzťahov s Microsoftom sa dá predpokladať, že aj Mi Pad 3-ka znova prinesie 10-ku. V nej bude predinštalovaný hlasový asistent Cortana a vhod príde aj balík Microsoft Office Suite.

mi-pad-3-design

TIP: Tech News: Hlasový asistent Cortana od Microsoftu príde na toastovače, chladničky a iné IoT zariadenia

Pre serióznu prácu, či už v kancelárií, alebo v škole, bude v ponuke aj prídavná klávesnica. Xiaomi Mi Pad 3 bude predstavený len deň pred koncom roka, teda 30. decembra. A podľa najnovších informácií budú ceny na veľmi prijateľnej úrovni. Za verziu so 128 GB vnútorným úložiskom si Xiaomi vypýta 272 €, zatiaľ čo verzia s dvojnásobným úložiskom bude stáť 313 €. Klávesnica príde s cenou 13 €.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
19%
Páči sa mi to
25%
Chcem to
56%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]