banner-mi-pad-2Predaje tabletov mierne klesajú, no aj napriek tomu sa mnohým výrobcom stále darí udržať si dobré predajné čísla v tomto segmente. Jedným z nich je aj Xiaomi, ktoré po prvom tablete Mi Pad s procesorom od nVidie prinieslo druhú generáciu už s procesorom od Intelu. Čoskoro by mala prísť na scénu nová, ešte lepšia verzia Mi Pad 3.

Len pár dní pred Vianocami sa dostali na internet správy, že Xiaomi plánuje priniesť 3. generáciu svojho tabletu Mi Pad, ktorý príde s viacerými významnými inováciami. Najviditeľnejšou zmenou prešla obrazovka, ktorá sa v novom tablete nafúkne až na 9,7″ s rozlíšením až 2048 x 1536 pixelov a hustotou 264 ppi. Konštrukcia bude znova celokovová, no narástla váha, ktorá sa vyšplhala na 380 g. Vyššiu váhu spôsobuje použitie väčšieho displeja a taktiež batérie, ktorá bude mať kapacitu 8290 mAh. Podporované bude tiež rýchle nabíjanie Quick Charge 3.0 cez USB Type-C konektor.

mi-pad-3-screen

TIP: Xiaomi Mi5C sa objavil v ponuke ďalšieho e-shopu, oficiálne predstavenie je už za rohom

Ďalšie veľké zmeny sa udiali vo vnútri tabletu. Xiaomi využije znova procesor od spoločnosti Intel, no tentokrát pôjde o siedmu generáciu Intel Core m3-7Y30. Svoje využitie rozhodne nájde aj grafický akcelerátor Intel HD Graphics. Veľkým lákadlom pre budúcich zákazníkov bude aj operačná pamäť RAM, ktorá sa zväčšila na obrovských 8 GB a vnútorné úložisko bude k dispozícií v 128 / 256 GB verzii.

mi-pad-3-soc

Chýbať nebude ani snímač odtlačkov prstov a aj napriek veľkosti dostane novinka kvalitný fotoaparát s rozlíšením 16 MPx na zadnej strane a predný selfie snímač ponúkne 8 MPx rozlíšenie. Nezmení sa ani operačný systém. Windows 10 použilo Xiaomi už pri predchádzajúcej generácii a z poslednej dohody a dobrých obchodných vzťahov s Microsoftom sa dá predpokladať, že aj Mi Pad 3-ka znova prinesie 10-ku. V nej bude predinštalovaný hlasový asistent Cortana a vhod príde aj balík Microsoft Office Suite.

mi-pad-3-design

TIP: Tech News: Hlasový asistent Cortana od Microsoftu príde na toastovače, chladničky a iné IoT zariadenia

Pre serióznu prácu, či už v kancelárií, alebo v škole, bude v ponuke aj prídavná klávesnica. Xiaomi Mi Pad 3 bude predstavený len deň pred koncom roka, teda 30. decembra. A podľa najnovších informácií budú ceny na veľmi prijateľnej úrovni. Za verziu so 128 GB vnútorným úložiskom si Xiaomi vypýta 272 €, zatiaľ čo verzia s dvojnásobným úložiskom bude stáť 313 €. Klávesnica príde s cenou 13 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP