banner-mi5s
Na jar tohto roku spôsobilo Xiaomi modelom Mi5 hotovú senzáciu, ktorá pokračovala v podobe vylepšeného Mi5S. Tieto vlajkové lode si svoje pomenovanie poctivo zaslúžia, no už dlhšie kolujú internetom správy o lacnejšom variante, Mi5C. Ten sa teraz objavil v ponuke ďalšieho čínskeho e-shopu, čo by naznačovalo jeho blížiace sa oficiálne predstavenie. 

Už dlhšiu dobu kolujú internetom správy o chystanom, lacnejšom variante modelu Mi5, ktorý má niesť názov Mi5C. Teraz sa objavili nové správy, ktoré naznačujú, že predstavenie modelu Mi5C je takmer za rohom. Novinka sa objavila v ponuke čínskeho internetového obchodu JD.com (JingDong), no s pochybnou cenovkou viac ako 1 360 €, čo je určite iba nejaký preklep.

xiaomi-mi-5c

TIP: Xiaomi pripravuje ďalšiu novinku so zahnutým displejom, tentoraz sa však inšpiruje smartfónmi LG G Flex

Mi5C sa už skôr objavil v ponuke obchodu Taobao, no tam niesol cenovku 136 €, ktorá je oveľa reálnejšia. Dlho očakávaná novinka nám už skôr ukázala svoju podobu na renderoch pod kódovým označením Meri, podľa ktorých príde s ultra-tenkými rámikmi okolo displeja a krásnym dizajnom. Pod kapotou prinesie významné vylepšenie, pretože sa ho Xiaomi chystá vybaviť vlastným procesorom Pinecone.

mi-5c

Kúpiť Xiaomi Mi5S v bleskovom výpredaji za 288 €

Ostatné parametre hovoria o veľkom 5,5″ displeji s 2.5D zakrivením po stranách, no rozlíšenie zatiaľ nie je známe. Predpokladáme, že výrobca použije zaužívané FullHD rozlíšenie. Do výbavy dostane lacnejší variant modelu Mi5S aj 3 GB operačnú pamäť RAM, 64 GB vnútorné úložisko či 12 MPx zadný fotoaparát. Predný selfie snímač príde s rozlíšením 8 MPx. Xiaomi Mi5C bude bežať na operačnom systéme Android 6.0 Marshmallow s nadstavbou MIUI 8 od výrobcu a podľa týchto informácií by malo byť oficiálne predstavenie otázkou niekoľkých dní.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP