V posledných dňoch sa toho v spoločnosti Google, respektíve v jej produktoch a aplikáciách udialo naozaj dosť. Čakajú nás mnohé vylepšenia či aktualizácie viacerých služieb. Na druhej strane tu máme aj jednu menej pozitívnu správu, ktorá sa týka služby Hangouts.

Od spustenia tejto aplikácie ubehlo už 5 rokov. Jedná sa o komunikačnú platformu, ktorá je nástupcom služby Google Talk. Za svoju krátku existenciu si prešla zaujímavým vývojom, no posledné mesiace naznačovali, že služba postupne začína strácať svoju funkčnosť. Najnovšie informácie dokonca hovoria o tom, že Google plánuje ukončenie komunikačnej platformy Hangouts v roku 2020.

Prečítajte si tiež!
Google ťa sleduje na každom kroku a pravidelne mu to povoluješ. Sledovaniu však môžeš rýchlo zamedziť

Prvotné informácie hovorili o úplnom zrušení služby Hangouts, avšak dnes už môžeme povedať, že to bude trochu inak. Sociálne siete sa v mnohých prípadoch pri takýchto správach ukázali ako veľmi potrebné, čo sa potvrdilo aj v tomto prípade. Na Twitteri sa k tejto udalosti vyjadril riaditeľ komunikácie pre Google, ktorý uviedol, že Hangouts neskončí úplne.

Po ukončení komunikačnej platformy by však spoločnosť disponovala ešte jednou službou – Google Správy. Tá už obsahuje viaceré technológie, akými sú napríklad RCS a ak by došlo k pridaniu podpory pre Google účty, tak by smútok z ukončenia Hangouts pravdepodobne netrval dlho. Na oficiálne informácie, aká budúcnosť čaká komunikačnú platformu, si zrejme ešte budeme musieť počkať.

Isté však je, že pre firmy bude stále funkčná služba Hangouts Meet a Hangouts Chat. Celkovo teda môže dôjsť k veľkej reforme služby a rozsiahlejšej aktualizácii, ktorá nebude znamenať koniec, ale začiatok novej éry služby.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú