banner-d6000
Pred presne dvoma mesiacmi sme vám predstavili pripravovanú novinku iNew L3, ktorá sa snaží o návrat úspešnej V3 s mierne vylepšeným dizajnom, ktorá mala v Česku a na Slovensku veľký úspech a vybudovala si veľkú komunitu používateľov.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Či sa iNew L3 bude tešiť podobnému úspechu, ukáže len čas, no aj bez toho vieme povedať, že sa jedná o kvalitnú dizajnérsku prácu, ktorej čerešničkou na torte je originálne kapacitné tlačidlo známe z V3. Pred pokračovaním v čítaní tohto článku odporúčam si pozrieť toto krátke 1 minútové video:

Po dizajnovej stránke prichádza iNew L3 v dvoch farebných verziách s celokovovým telom a dvoma Corning Gorilla Glass sklami 3. generácie na oboch stranách, ktoré majú zároveň miernu vzorku. Na pravej bočnej strane nájdeme netradičné okrúhle tlačidlo, ktoré smartfónu pridáva ešte viac na kráse.

Na ľavej strane nájdeme tlačidlá pre reguláciu hlasitosti. Sériu tlačidiel zakončujú kapacitné tlačidla pod displejom, ktorým dominuje veľmi výrazné domovské tlačidlo, ktoré je podsvietené svetlomodrou farbou.

iNew L3 25

Pri výrobe tohto smartfónu boli využité aj najmodernejšie nanotechnológie, ktoré pridávajú iNew L3 odolnosť voči vode (IPX2), ktorá by mala po ňom výborne stekať a nezachytávať sa, čo umožní lepšiu prácu v daždi. Ochrana je však iba proti kvapkám a stekancom. Smartfón sa stále nesmie používať vo vode. Môžu nastať situácie, kedy natečie voda do jacku alebo reproduktorov. Mobil je však na to pripravený a je možné ho stále používať takmer neobmedzene. Do pôvodného stavu sa vysuší do 3 hodín.

Kovové telo je precízne vybrúsené a hrúbka dosahuje len 7,1 mm. Konštrukcia je vyrobená z pevnej zliatiny horčíka rovnako ako pri iNew V3, ktoré malo síce plastové telo, ale vnútorná magnéziová konštrukcia veľmi dobre odolávala tlaku a neohýbala sa.

iNew L3 prichádza s podporou DualSIM 4G, ktoré sú vo svojej zásuvke uložené nie vedľa seba, ale na sebe.

Takto sa pomaly dostávame k výbave. iNew L3 nezaostáva ani po tejto stránke, ponúka moderné technológie ako Hotknot od Mediateku, ktorý sa snaží nájsť uplatnenie ako náhrada za NFC, ktorá nevyžaduje žiadny čip navyše, potrebuje len dotykový displej. Neviete nájsť diaľkové ovládanie k vašej TV, ale máte po ruke iNew L3? Žiadny problém, či už len chcete prepnúť kanál v TV alebo niekoho presvedčiť, že vaša TV dostala vlastný rozum, iNew L3 vám spolu so vstavaným IR senzorom vždy pomôže.

K špeciálnym funkciám patria aj inteligentné odomykacie gestá, ktoré sa stávajú čoraz viac rozšírené. Displej je veľký 5″, prichádza s HD rozlíšením a technológiami IPS a OGS.

O výkon sa postará 64-bitový čipset MT6735 od Mediateku so 4-jadrami ARM Cortex-A53 taktovaných na 1,3 GHz, vyrábaných 20 nm technológiou. Pre plynulý beh operačného systému Android 5.0 sa postarajú 2 GB RAM a 16 GB ROM. Smartfón síce neobsahuje podporu SD kariet, ale 16 GB ROM je pre bežného používateľa úplne dostačujúce.

iNew vždy kládlo veľký dôraz na kvalitu fotografií. V3 sa preslávila aj svojou kvalitou fotografií, rovnako ako aj V8. iNew L3 by nemala byť výnimkou a preto si osvojila kvalitný, veľmi populárny fotoaparát od Sony IMX214, ktorý nájdeme v smartfónoch ako UMi Zero, Elephone P7000, OnePlus One, či Xiaomi Mi4. Kvalitný fotoaparát je však len polovica úspechu, zvyšok záleží na softvérovej optimalizácií. Predná kamera je v tomto prípade 5 MPx od výrobcu OmniVision.

Celý smartfón zásobuje 2150 mAh batéria. Pri iNew V3 bola batéria veľký problém, ale aj skoro každý smartfón trpel problémom, ktorý nabíjal batériu len na 85% a navyše jej kapacita bola celkom malá. Či sa iNew poučil ukážu len reálne testy. iNew L3 prichádza aj s technológiou rýchleho nabíjania prúdom až 1,5A.

iNew L3 10

Ak vás tento smartfón zaujal či už po dizajnovej stránke alebo hardwérovej stránke, môžete si ho kúpiť u nášho partnera Gearbest.com za cenu len 134 €.

Zdroj: inewphone.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP