Bola doba, kedy neexistovali USB kľúče, respektíve boli nedosiahnuteľne drahé a ani na rýchlosť internetu si sa nemohol spoliehať. Vtedy neostávalo nič iné, ako ísť do najbližšieho obchodu a kúpiť CD, DVD alebo v prípade potreby viacnásobného zápisu ich RW variant.

S veľkou pravdepodobnosťou si tak pri vypaľovaní použil softvér Nero Burning ROM, ktorý je v dnešnej dobe už nepopierateľnou legendou. Jeho história siaha až do roku 1997, pričom do jeho šiestej iterácie fungoval primárne ako vypaľovací softvér. Od roku 2005 ale Nero figuruje aj ako súbor nástrojov, ktoré nutne nesúvisia s vypaľovaním.

Portál Živé.cz upozorňuje, že len nedávno sme sa dočkali novej verzie nazvanej Nero Platinum Suite 2021, ktorá ponúka zatiaľ najviac funkcionalít, ktoré podľa oficiálnej stránky zahŕňajú:

  • Organizátor fotografií a ostatných médií Nero DuplicateManager
  • Jednoduchý nástroj na vytváranie a strihanie videí Nero Video
  • Domáce multimediálne centrum Nero MediaHome
  • Možnosť zálohy údajov na externý disk alebo cloud NeroBackItUp
  • Konvertor hudby a videí Nero Recode
  • Súbor nástrojov pre optimalizáciu počítača Nero TuneItUp Pro
  • Napaľovanie CD, DVD a Blu-ray diskov Nero Burning ROM
  • Dedikovaný obchod s partnerskými softvérom

Nero Platinum Suite 2021 ponúka na oficiálnej stránke dva spôsoby financovania. Prvým z nich je licencia na jeden rok v momentálnej zľave za 42,95 € (pôvodná cena 49,95 €), kedy do úvahy pripadá aj automatická obnova po roku alebo okamžité aktualizácie vždy na najnovšiu verziu. Používateľ môže zároveň kedykoľvek predplatné ukončiť.

Ročnému predplatnému sekunduje časovo neobmedzená licencia. Ako už názov napovedá, jedná sa o jednorazovú platbu, momentálne v akcii za 79,95 € (pôvodná cena 99,95 €), pričom najväčšou výhodou tohto variantu je možnosť neobmedzeného využívania licencie. Konzument si môže zakúpiť digitálnu, krabicovú alebo hromadnú licenciu.

Je tak úplne jasné, že nová podoba softvéru Nero sa nesústredí na bežných používateľov, ktorých všetky zálohovacie potreby pokrývajú dnes už niekoľkonásobne prístupnejšie cloudové služby.

Nenechaj si ujsť
KVÍZ: Na 100 % zvládne tento test len skutočný znalec PC hardvéru a softvéru

Na druhej strane je však otázne, či podniky využívajúce vypaľovacie vymoženosti balíka budú ochotné zbytočne platiť za novú verziu, ktorej funkcionality aj tak nevyužijú. Hlavným dôvodom sú tak dedikované profesionálne riešenia, ktoré spoľahlivejšie nahradia všetky súčasti novej verzie Nera.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom