Počítačové hry sú čoraz viac a viac v obľube, čo dokazuje aj množstvo turnajov, ktoré sa usporadúvajú po celom svete. Tie najväčšie majú pritom hlavnú výhru až 1 milión dolárov a atmosféra na nich by sa dala prirovnať k finále futbalovej Ligy Majstrov.

Len kúsok od slovenských hraníc v poľských Katowiciach prebieha momentálne jeden z najväčších turnajov sveta – Intel Extreme Masters 2018. Medzi súťažné hry patrí CS:GO, DOTA2, Starcraft2, no aj čoraz viac obľúbený titul PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS.

Správy priamo z centra diania

Turnaj začal už včera a prvé skupinové zápasy už máme za sebou. No to najzaujímavejšie ešte len príde. Od piatka do nedele totiž začínajú semifinálové a finálové kolá, ktoré sú vždy spojené s veľkými emóciami a skvelými hernými výkonmi. Minulé ročníky sú len dôkazom toho, že turnaje v Poľsku sú veľmi obľúbené, a to nielen pre divákov či návštevníkov, ale aj pre samotných hráčov.

O prvé veľké prekvapenie sa už stihol postarať CS:GO tím Virtus.Pro, ktorý sa nedokázal prebojovať ani zo skupiny. Poľský celok sa v poslednom čase výrazne trápi, no očakávalo sa, že domáce publikum im dodá potrebnú energiu. Po dvoch prehratých zápasoch sa delí o 13. až 16. miesto.

Uvidíme, aké ďalšie prekvapenia nám tento vynikajúci turnaj priniesie. A aby sme ti mohli o tomto evente podať čo najlepšie správy a informácie, v spolupráci s Red Bull Slovensko sa tohto turnaja zúčastnime aj my.

Môžeš sa tak tešiť na skvelé články, fotky, videá, a to všetko priamo z centra diania. Po skvelom výkone sa v minulom roku radoval CS:GO tím Astralis. Podarí sa mu podobný scenár aj tentokrát? Alebo ho z trónu zosadí iný tím? Svoj názor môžeš vyjadriť v ankete nižšie.

Kto sa podľa teba stane víťazom IEM 2018 v hre CS:GO?

Načítava sa... ... Načítava sa... ...

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom