Nový koncept elektromobilu od Hyundai nesie názov Prophecy a vo svojom segmente sa jedná a skutočne unikátne vozidlo. Miesto tradičného volantu sa Hyundai Prophecy ovláda Joystickom, informuje portál InterestingEngineering.

Ak má koncept Prophecy reprezentovať budúcnosť značky Hyundai, môžeme smelo povedať, že tá bude v ich podaní úžasná. Ako píše portál TheVerge, nový elektromobil z dielne Hyundai dizajnovo vyzerá ako dieťa Porsche a Modelu 3 od Tesly. Prophecy disponuje výrazne odlišným aerodynamickým profilom karosérie. Predná a zadná náprava je umiestnená čo najviac vpredu, respektíve vzadu vozidla, aby vzniklo viac priestoru pre pasažierov v jeho interiéri.

Hyundai

Zaujímavým dizajnovým prvkom exteriéru je tiež koncové osvetlenie vozidla, ktoré si Prophecy požičal z dávnejšie predstaveného konceptu Hyundai 45.

Hyundai

Na zadnej strane sa tak nachádza obrovský pixelový panel, ktorý vytvárajú bodovo rozmiestnené LED svetlá. Toto riešenie vyzerá veľmi efektne a „pixelová“ technológia svietenia je taktiež integrovaná v predných svetlometoch či v zadnom krídle vozidla.

Hyundai

Interiér elektromobilu je veľmi čistý, o čom svedčí aj fakt, že sa v ňom nenachádza žiadny volant. Palubnú dosku tvorí masívna obrazovka, ktorá sa tiahne od ľavého stĺpika.

Na riadenie vozidla je možné využiť dvojicu joystickov, na ktorých sa tiež nachádzajú tlačidlá, ktorými je možné ovládať infotainment. Čerešničkou na torte je fakt, že elektromobil Hyundai Prophecy je vyrobený z ekologických materiálov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom