Hyundai svojou samostatnou značkou zameranou výlučne na elektromobily a prvým modelom IONIQ 5 spôsobil medzi motoristami rozruch. V priebehu niekoľkých dní od celosvetovej premiéry totiž automobilka zaznamenala v Európe takmer štvrť milióna záujemcov. Juhokórejský výrobca na svojom webe informoval, že podobný úspech doteraz nedosiahol žiaden iný jeho model.

Hyundai predstavil elektromobil IONIQ 5 len pred pár dňami, no už teraz zažíva obrovský úspech. Počet dopytov od zákazníkov v Európe dosiahol 236 000, čo zároveň znamená rekord medzi všetkými modelmi Hyundai, vrátane mimoriadne úspešného SUV Tucson v minulom roku.

Trojnásobný počet objednávok limitovanej edície

Dopyt po novom elektromobile prekonal azda všetky očakávania, no niekoľkonásobne bol prekonaný aj počet predobjednávok limitovanej edície Project 45. Ako informuje InsideEVs, do 24 hodín od spustenia rezervácií bolo prijatých približne 9000 predobjednávok, pričom z tejto edície bude vyrobených iba 3000 kusov.

„Mimoriadne vysoký záujem o IONIQ 5 podčiarkuje silu spoločnosti Hyundai v oblasti mobility s nulovými emisiami. Vďaka ultrarýchlemu nabíjaniu, dlhému dosahu a prispôsobiteľnému vnútornému priestoru predstavuje IONIQ 5 zmenu, ktorá určuje latku vo svojej triede – tieto vynikajúce vlastnosti sa okamžite ukázali ako atraktívne pre významný počet európskych zákazníkov,“ uviedol Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident pre marketing a produkt spoločnosti Hyundai Motor Europe.

Nadčasový dizajn exteriéru a interiéru

IONIQ 5 výrazne pripomína koncept Hyundai 45 najmä ostrými a hranatými tvarmi, ktorými sú obdĺžnikové predné a zadné svetlá, no v exteriéri zaujmú hlavne dizajnové aerodynamické 20″ disky kolies.

Najsilnejšou stránkou elektromobilu je ale nabíjanie s maximálnym výkonom až 350 kW, z 10 % na 80 % by mu to malo trvať iba 18 minút. Za 5 minút na rýchlej nabíjačke je možné do batérie dostať energiu na ďalších 100 km dojazdu.

NEPREHLIADNI
Hyundai vyzýva Škodu Enyaq na súboj. Nový Ioniq 5 je oficiálne predstavený, príde aj do SR a má veľmi odvážny dizajn

Výroba začne ešte v prvej polovici tohto roka a v Európe sa očakávajú prvé dodávky zákazníkom približne v druhom štvrťroku 2021. Zostáva už len očakávať, že po takomto úspechu bude kórejská automobilka schopná vyrábať dostatočné množstvo vozidiel IONIQ 5, aby uspokojila vysoký dopyt.

Ďalšie články:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom