Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.


Všetky vízie Elona Muska sa pomaly, ale isto napĺňajú. Jeho elektrické tátoše s produkciou nulových emisií brázdia našu planétu už zopár rokov, jeho raketoplány dokážu vyletieť do vesmíru a následne pristáť na Zemi vcelku bez akéhokoľvek poškodenia a jeho super-rýchla technológia cestovania s názvom Hyperloop začína konečne nadobúdať reálne kontúry.

Ak čírou náhodou nevieš, čo je Hyperloop, tak vedz, že ide o vysokorýchlostný transportný systém, ktorý je založený na pohybe pretlakových kapsúl v podtlakovom tuneli. Vďaka tomuto revolučnému systému dopravy by sme mali byť schopní prejsť 570 kilometrov už za neuveriteľných 35 minút. Rýchlosť kapsúl má v priemere dosahovať 962 km/h, pričom tá maximálna má byť 1220 km/h. V súčasnosti je v nevadskej púšti budovaná prvá reálna testovacia dráha s názvom DevLoop, ktorá bude prvýkrát verejne otestovaná ešte v prvej polovici tohto roka. Hoci presný dátum známy nie je, môžeme sa zatiaľ aspoň pokochať zábermi toho, ako to tam v súčasnosti vyzerá.

DevLoop v súčasnosti meria na dĺžku 500 metrov a má priemer 3,3 metra. Jeho výstavba prebieha v nevadskej púšti, len 30 minút cesty od Las Vegas. Po dokončení výstavby bude mať dĺžku cez 3 kilometre.

zdroj fotografie: HyperloopOne

Nenechaj si ujsť
Hyperloop: Takto bude fungovať vysokorýchlostný dopravný systém budúcnosti

Historicky prvá verejná skúška v reálnom meradle sa má odohrať v prvej polovici tohto roka. Úspešný startup vykonal prvú skúšku na prototype tohto systému, ktorá sa konala v máji minulého roka v rovnakej oblasti.

zdroj fotografie: HyperloopOne




V novembri podpísala spoločnosť Hyperloop One dohodu o výstavbe tohto revolučného systému dopravy medzi Dubajom a Abu Dhabi.

zdroj fotografie: HyperloopOne

Samotná spoločnosť sa nechala počuť, že testovanie DevLoop-u ukáže, že je tento systém skutočne realizovateľný. Podľa informácií by tak mala byť s jeho pomocou skrátená cesta zo spomínaného Dubaja do Abu Dhabi na neuveriteľných 12 minút. 

zdroj fotografie: HyperloopOne

Dlhodobým cieľom tohto startupu je nielen preprava ľudí, ale aj nákladu.

zdroj fotografie: HyperloopOne

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú