Hybridný tablet Cube i7-CM s Ubuntu a Win 8.1 predstavený

Teraz čítate
Hybridný tablet Cube i7-CM s Ubuntu a Win 8.1 predstavený

V našich končinách pomerne neznáma spoločnosť Cube svetu ukázala lacnejší model svojho hybridného tabletu Cube i7.  Hybridný tablet Cube i7 ponúka špičkovú výbavu v podobe Intel Core i7 procesoru, ale cena bola prehnaná a začínala na 550 €. Nový Cube i7-CM má zaujať hlavne cenou, ktorá začína na 370 € a ponúka skoro totožnú výbavu.

[/blockquote]

Novinka by mala ponúknuť 128 GB úložisko s technológiou SSD SATA3. Pre náročných užívateľov si Cube prichystalo podporu 3G sietí a asi najväčším prekvapením je operačný systém, ktorý Cube zvolilo. Cube i7-CM ponúkne Ubuntu OS spolu s Windowsom 8.1 . O výpočtový výkon sa bude starať novinka od Intelu, Core-M 5Y10c s dvoma jadrami a 14nm technológiou. Grafiký akcelerátor je tiež od Intelu, HD Graphics 5300, a RAM ponúkne 4 GB. Cube i7-CM ponúkne 11,6 palcový Full HD displej a o dlhý výdrž sa postará dvojica 5000 mAh batérií. Rozmery zariadenia sú 297 x 180 x 9.1 mm a hmotnosť sa zastavila na 840 g. Nechýba podpora Micro USB 3.0, Micro HDMI a úložisko je rozšíriteľné pomocou Micro SD kariet.

Cube i7 CM
Táto horúca novinka od Cube je dostupná na oficiálnej stránke výrobcu za odporúčanú cenu 370 €. Bude zaujímave sledovať, ako si bude počínať nový operačný systém Ubuntu, ktorý tento rok ide do ostrej prevádzky.

Zaujímajú vás hybridné tablety? 

Zdroj: Cngadget.info

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Študent a fanúšik najnovších technológií. Pre web FonTech.sk som začal písať v roku 2015 a v súčasnosti sa starám o denné novinky, recenzie zariadení a o administráciu. Vo voľnom čase si rád pozriem dobrý film, vypočujem kvalitnú hudbu a vyskúšam novinky z rôznych oblastí techniky. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na david@fontech.sk.